N. Venckienė paleidžiama iš izoliatoriaus už užstatą


Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegija nusprendė buvusią teisėją, įtariamąją Neringą Venckienę paleisti į laisvę už 10 tūkst. eurų užstatą.
 
Vilniaus apygardos teisme įtariamosios N. Venckienės gynėjos skundas gautas lapkričio 13 d.
 
Lapkričio 15 d. vykusiame teismo posėdyje buvo nuspręsta atmesti N. Venckienės advokatės Sonatos Žukauskienės prašymą nušalinti du iš trijų skundą paskirtų nagrinėti teisėjų – A. Cininą ir posėdžiui pirmininkauti turėjusią teisėją A. Bielskę.
 
Lietuvos apeliacinis teismas, susipažinęs su Kauno apygardos teismo nutartimi dėl įtariamosios N. Venckienės gynėjos skundo perdavimo nagrinėti kitam apygardos teismui ir siekdamas pašalinti bet kokias galimas abejones dėl bylą nagrinėjančių teisėjų nešališkumo, nutarė skundą nagrinėti paskirti Vilniaus apygardos teismui.
 
Pagal Baudžiamojo proceso kodeksą aukštesniojo teismo trijų teisėjų kolegija privalo išnagrinėti skundą ne vėliau kaip per septynias dienas nuo jo gavimo dienos. Aukštesniojo teismo trijų teisėjų kolegijos priimta nutartis yra galutinė ir neskundžiama.
 
ELTA primena, kad, Seimui 2013 metais panaikinus N. Venckienės teisinę neliečiamybę, buvusi teisėja išvyko iš šalies. 2018 metų vasarį ji buvo suimta ir kalinama Čikagos kalėjime. Praėjusį trečiadienį N. Venckienė pargabenta į Lietuvą, o vėliau Kauno miesto apylinkės teismas tenkino prokuroro Dariaus Jakučio prašymą ir skyrė buvusiai teisėjai kardomąją priemonę – suėmimą dviem mėnesiams. Įtariamoji kaltinimų nepripažįsta.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.19; 10:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *