Danijos Karalystės gynybos ministerijos politikos direktorius apdovanotas medaliu


Spalio 12 d. Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos sistemos medaliu civiliams „Už nuopelnus“ apdovanotas Danijos Karalystės Gynybos ministerijos politikos direktorius Kristian Fisher. Medalį įteikė Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

K. Fisher taip pat buvo susitikęs su Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktoriumi dr. Vaidotu Urbeliu ir aptarė dvišalio, bei regioninio Šiaurės-Baltijos šalių bendradarbiavimo klausimus.

Karinis bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Danijos prasidėjo dar 1994 metais, abiejų valstybių kariams pradėjus kartu dalyvauti tarptautinėse operacijose Balkanų regione (Kroatijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Kosove) ir Irake. Danija yra viena iš daugiausiai prisidėjusių šalių reformuojant Lietuvos karines pajėgas ir aprūpinant jas NATO standartus atitinkančia ginkluote ir įranga.

2005-aisiais metais pradėtas vienas svarbiausių dvišalio bendradarbiavimo su Danijos kariuomene projektų – LITBRIG. Lietuvos kariuomenės Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ buvo priskirta Danijos kariuomenės Sausumos pajėgų divizijai, o brigados kariai pradėjo dalyvauti plataus masto (divizijos lygmens) pratybose, mokymuose ir bendrame štabų darbe. Pagrindinis LITBRIG projekto tikslas – pagal NATO reikalavimus visapusiškai parengti MPB „Geležinis Vilkas“ štabą ir pačią brigadą visoms NATO operacijoms.

Danija yra viena aktyviausių NATO oro policijos misijos dalyvių Baltijos šalyse. Rotacijas danai vykdė 2004 m., 2009 m., 2011 m. ir 2013 m. 2014 m. Danija buvo atsiuntusi F-16 naikintuvus į Amari (Estija) oro bazę NATO oro policijos misijos sustiprinimui.

Informacijos šaltinis – kam.lt

2015.10.13; 05:00

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *