Tarnybą Lietuvoje baigusiam Ukrainos gynybos atašė – medalis


Ukrainos ir Lietuvos vėliavos. Slaptai.lt nuotr.

Antradienį, atsisveikinimo su Ukrainos gynybos atašė pulkininku Oleksandru Kobersky ceremonijoje, jam įteiktas krašto apsaugos sistemos medalis „Už nuopelnus“. Medalis įteiktas už dvišalio Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimo gynybos srityje stiprinimą.
 
„Lietuva išlieka Ukrainos euroatlantinės integracijos rėmėja ir patikima partnerė remiant Ukrainos gynybos reformas ir jos ginkluotųjų pajėgų siekį stiprinti pajėgumus ir sąveiką pagal NATO standartus“, – ceremonijoje pažymėjo laikinai einantis pareigas krašto apsaugos viceministras Eimutis Misiūnas.
 
„Dvišalis gynybos bendradarbiavimas yra platus ir jis plečiasi. Ukraina ir Lietuva susiduria su vienodais moderniaisiais iššūkiais kibernetinio saugumo, hibridinių grėsmių srityse.
 
Bendradarbiavimas bus tęsiamas ir stiprinamas abiem šalims svarbiose kryptyse“, – sakė viceministras E. Misiūnas.
 
Ukrainos gynybos atašė Lietuvai plk. O. Kobersky pareigas ėjo nuo 2016 m. Jis taip pat buvo akredituotas gynybos atašė Estijai ir Latvijai, rezidavo Vilniuje.
 
 Lietuva remia Ukrainos siekius tapti NATO ir Europos Sąjungos nare. Lietuva ir Ukraina aktyviai bendradarbiauja karinėje srityje, jos atstovai mokosi Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, Lietuvos kariuomenės mokykloje, Karo medicinos tarnyboje, Baltijos gynybos koledže Estijoje. Lietuva konsultuoja Ukrainos kolegas strateginės komunikacijos, kibernetinės gynybos ir kt. klausimais.
 
2017 m. Lietuvos kariuomenė pradėjo vykdyti vienintelę nacionalinę tarptautinę karinę mokymo operaciją Ukrainoje Ukrainos ginkluotojų pajėgų mokymo tikslais, tuo siekdama padėti Ukrainos kariuomenei susikurti gebėjimus vykdyti savo veiklą pagal NATO principus ir standartus.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.24; 14:50
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *