Akredituotas naujas Ukrainos gynybos atašė Lietuvai


Akredituotas naujasis Ukrainos gynybos, oro ir jūrų atašė Lietuvai pulkininkas Serhijus Verchovodas. KAM/G.Maksimovicz-Alkema nuotr.

Krašto apsaugos ministerijoje antradienį akredituotas naujasis Ukrainos gynybos, oro ir jūrų atašė Lietuvai pulkininkas Serhijus Verchovodas.
 
Su naujomis pareigomis jį pasveikinęs ir sėkmės darbuose palinkėjęs krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius pabrėžė, kad Lietuva aktyviai remia Ukrainos gynybos reformas ir euroatlantines aspiracijas, todėl dvišalis valstybių bendradarbiavimas saugumo srityje ir toliau bus stiprinamas.
 
„Mūsų bendradarbiavimas pastaraisiais metais – itin visapusiškas. Lietuva pasisako už platesnę Europos Sąjungos paramą Ukrainos gynybos sektoriui, nuolat remia Ukrainą NATO iniciatyvose bei plečia bendradarbiavimą kibernetinio saugumo srityje. Labai vertiname Ukrainos dalyvavimą NATO ir ES veiklose, karinėse misijose ir bendrose pratybose. Tai siunčia stiprią žinutę apie Ukrainos euroatlantines aspiracijas – palaikome jus ir linkime sėkmės šiame kelyje“, – akreditacijos ceremonijoje sakė viceministras M. Abukevičius.
 
Nuo 2014 m., Rusijai įvykdžius karinę agresiją prieš Ukrainą, Lietuvos ir Ukrainos gynybos bendradarbiavimas suaktyvėjo – Lietuva teikė materialinę ir techninę paramą Ukrainos kariuomenei, buvo vykdoma Donbase sužeistų Ukrainos karių reabilitacija. Lietuva savarankiškai, taip pat drauge su sąjungininkais, teikia paramą Ukrainos vykdomoms reformoms karinio profesinio švietimo srityje, padeda perkelti vakarietiškus standartus ir procedūras į Ukrainos kariuomenę, siekiančią didinti sąveiką su NATO šalimis. Santykiai su Ukraina išlieka svarbiu Lietuvos užsienio ir saugumo politikos prioritetu.
 
Kaip pažymima Krašto apsaugos ministerijos pranešime, naujasis Ukrainos gynybos atašė Lietuvai plk. S. Verchovodas iki šiol tarnavo įvairiuose Ukrainos kariuomenės daliniuose, ėjo Ukrainos gynybos atašė Lenkijai pareigas, o nuo 2014 metų dirbo Ukrainos gynybos ministerijoje.
 
Valentina Gudienė (ELTA)
 
2021.10.05; 15:46
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *