Prokurorai prirėmė prekybos žmonėmis organizatorius – jų laukia teismas


Klaipėdos apygardos Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) prokurorai baigė ikiteisminį tyrimą ir spalio 8 d. perdavė Klaipėdos apygardos teismui nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje A. L. ir Ž. J. kaltinami apgaule išvežę į užsienį šešis asmenis vogti iš parduotuvių.

Taip pat jie kaltinami ir tuo, kad varžė žmogaus veiksmų laisvę, sukėlė fizinį skausmą ar nežymų sveikatos sutrikdymą.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, A. L. ir Ž. J. įtariami tuo, kad 2011-2012 metais, veikdami organizuotoje grupėje, pažadėdavo asmenims legalų darbą užsienio ūkiuose ar darbą tvarkant namus, tačiau pervežę įvairiais bauginimais priversdavo vykdyti vagystes.

Nukentėjusiaisiais šioje byloje pripažinti penki vyrai ir viena moteris, kurių amžius – nuo 24 iki 42. Pasinaudoję prasta jų materialine padėtimi ar pažeidžiamumu – kai kurie iš jų neturi nuolatinės gyvenamosios vietos, darbo bei pragyvenimo šaltinio, yra piktnaudžiaujantys alkoholiu, kaltinamieji nukentėjusiesiems siūlė darbą Norvegijoje, Danijoje, Suomijoje, Vokietijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Tačiau nuvežti į vietą nukentėjusieji buvo verčiami vogti vitaminus, kremus, skutimosi priemones, parfumeriją, sportinius drabužius, brangius kostiumus ir kitas prekes.

Siekdami apgaule į užsienį išvežtus žmones priversti vykdyti iš anksto sukurtą vagysčių planą, A. L. ir Ž. J. prieš nukentėjusiuosius naudojo psichinę prievartą, gąsdino, mušė, plikė karštu vandeniu, atimdavo asmens tapatybės korteles bei grasino, kad jei nukentėjusieji nevykdys reikalavimų –  jie bus palikti užsienyje arba kentės jų šeimų nariai.

„Anksčiau prekyba žmonėmis buvo suprantama kaip jaunų merginų vežimas į užsienį, turint tikslą jas išnaudoti prostitucijai. Tačiau vis dažniau pasitaiko atvejų, kuomet prisidengdami pelningo ir gero darbo pasiūlymu užsienyje, nusikaltėliai į savo pinkles įvilioja ir vyrus, kurie vėliau išnaudojami nusikalstamoms veikoms vykdyti. Labai apmaudu, kai į jų akiratį pakliūna pažeidžiamiausi mūsų visuomenės atstovai“, – sakė Klaipėdos apygardos prokuratūros ONKTS prokuroras Ruslanas Ušinskas, kontroliavęs ir organizavęs šį ikiteisminį tyrimą.

Šiuo metu Klaipėdos apygardos prokuratūros ONKTS skyriaus prokurorai organizuoja ir kontroliuoja dešimt su prekyba žmonėmis susijusių ikiteisminių tyrimų. Šiuos ikiteisminius tyrimus atlieka Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro ir Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai.

Informacijos autorė – Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Ignė Rotautaitė (Klaipėda).

2015.10.13; 04:48

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *