Dar vienas Baltarusijos pasienietis neteisėtai įžengė į Lietuvos teritoriją


Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje. Laimos Penek. LRVK nuotr.

Gintaro Žagunio užkardos pasieniečiai per vaizdo stebėjimo sistemą fiksavo, kaip ties Šalčininkų rajonu iš Baltarusijos pusės priėjęs šios šalies pareigūnas neteisėtai apie 2 metrus įžengė į Lietuvos teritoriją, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Tai antras toks incidentas pastaruoju metu.
 
Anot VSAT, antradienį priešpiet VSAT Vilniaus pasienio rinktinės G. Žagunio pasienio užkardos pareigūnai per vaizdo stebėjimo sistemą matė du Baltarusijos pusėje palei sieną einančius šios šalies pasieniečius. Jie dairydamiesi priėjo prie sienos linijos ties Šalčininkų rajono Stakų kaimu, kuris yra vadinamojoje Dieveniškių kilpoje.
 
„Sienos linija vietovėje yra žymima centriniu poligonometriniu stulpeliu, abipus kurio yra valstybių sienos ženklai. Netoliese Lietuvos teritorijoje yra pastatytas fizinis barjeras – tvora su koncertina.
 
Vienas Baltarusijos pasienietis perėjo sienos liniją ir įžengė į Lietuvos teritoriją apie 2 metrus. Tuomet pažeidėjas apsisuko ir grįžo atgal. Vėliau Baltarusijos pareigūnai tęsė judėjimą savo pusėje“, – teigiama VSAT pranešime spaudai.
 
Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo VSAT Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 
Tai – jau antras panašus pastaruoju metu. Trečiadienį VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Švenčionių pasienio užkardos pareigūnai vaizdo sistemomis stebėjo penkis palei sieną savo šalies teritorijoje ėjusius Baltarusijos pasieniečius. Ši vieta yra ties Švenčionių rajono Ažuraisčio kaimu. Vienas šių pareigūnų trumpam įžengė į Lietuvos pusę maždaug iki metro atstumu ir nesustodamas grįžo atgal į savo šalies teritoriją. Šie penki pasieniečiai toliau tęsė patruliavimą savo pusėje.
 
Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo tuomet VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje irgi pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.04.19; 08:11
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *