Daugeliui turistų mes esame tik trečio prioriteto šalis


Žydrė Gavelienė. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Nacionalinės turizmo verslo asociacijos prezidentė Žydrė Gavelienė tikina, kad Lietuva daugeliui tolimų rinkų turistų yra tik „trečio prioriteto šalis“. Pasak jos, į Lietuvą turistai renkasi važiuoti tik aplankius didžiąsias Europos valstybės ir dažnai ją lanko tik kaip dalį ilgesnio maršruto.
 
Paveikslai. Vilniaus senamiestis. Vytauto Visocko nuotr.

„Supraskime teisingai, kad mes, tiek Taivano, tiek Kinijos turistams nesame pirmo prioriteto šalis, kai jie važiuoja į Europą. Mes esame trečio prioriteto šalis. Kai jie jau yra apsilankę Ispanijoje, Italijoje ir Prancūzijoje ir pagalvoja, kad reikia ieškoti naujų regionų, tada važiuoja į Lietuvą arba Baltijos šalis. Ir tada renkasi maršrutą, kuris yra, apimantis regioną nuo Baltijos šalių iki Skandinavijos. Vien tik į mūsų šalį tikrai Azijos turistai nevažiuos, nebent tai būtų tikslinis renginys ar konferencija“, – žurnalistams sakė Ž. Gavelienė.
 
Nacionalinės turizmo verslo asociacijos prezidentė tikino, kad toks pats turistų mentalitetas matomas ir iš JAV atvykstančių turistų.
 
„Mes labai priklausome esame nuo šalia esančių rinkų, kad būtume patrauklūs tolimosioms turistų rinkoms. Jeigu amerikiečiai čia važiuoja grupinėmis kelionėmis, jie keliauja apimdami, mažų mažiausiai, vien tik Baltijos šalis. Bet dažnai tai būna didelę teritoriją apimančios ekskursijos, kur bandoma apkeliauti ir Čekiją, Lenkiją arba Skandinavijos valstybes“, – komentavo ji.
 
Žygimantas Šilobritas (ELTA)
 
2023.01.29; 05:46
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *