Dėl Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų prašoma pradėti tarnybinio nusižengimo tyrimą


Seimo Sveikatos reikalų komitetas, įtarus, kad Seimo Sveikatos reikalų komiteto biuro darbuotojas Egidijus Jankauskas galimai bandė savavališkai koreguoti Alkoholio kontrolės įstatymo projektą, kreipėsi į Seimo kanclerę Daivą Raudonienę. Jos prašoma pradėti tarnybinio nusižengimo tyrimą patarėjo E. Jankausko atžvilgiu.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija tikisi, kad Seimo kanceliarija atliks išsamų tyrimą ir, jei bus nustatyti dokumentų klastojimo požymiai, kreipsis į atitinkamas teisėsaugos institucijas.

Pasak Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės Agnės Širinskienės, iš pradžių, dar prieš įstatymo projektą svarstant komiteto posėdyje, įstatymo tekstas buvo biuro darbuotojo savavališkai pakoreguotas taip, kad nemokamuose renginiuose būtų leista prekiauti silpnesniais negu 7,5 laipsnio alkoholiniais gėrimais, nors komiteto išvados rengėjai buvo nusprendę priešingai – siūlyti komitetui nemokamuose renginiuose iš viso drausti prekybą alkoholiu. A. Širinskienės teigimu, laiku pastebėjus tokiai savavališkai korekcijai buvo užkirstas kelias.

Pasak A. Širinskienės, dokumentą taip pat bandyta keisti pašalinant nuostatas dėl reklamos ribojimo (konkrečiai, nuostatą, jog alkoholio reklama nelaikomas prekių ženklų, įmonių pavadinimų naudojimas), nors tai ir prieštaravo Vyriausybės išvadai, kuriai pritarė komitetas.

„Dėl tokio savavališko projekto taisymo buvo sudarytas klaidingas įspūdis, kad komitetas siekė pritarti ir pritarė draudimui kavinėse, kitose mažmeninės prekybos vietose naudoti ženklintus prekių ženklais, įmonių pavadinimais įvairius atributus (skėčius, pelenines ir pan.). Kai tuo tarpu tokio siekio nei Vyriausybėje, nei komitete niekada nebuvo. Sveikatos reikalų komitetas posėdyje svarstė ir balsavo pritardamas Vyriausybės išvadai, tačiau vėliau, kai suredaguotas dokumentas buvo atneštas man pasirašyti, jame vėl nebuvo išlygų“, – sako A. Širinskienė.

LVŽS frakcija pažymi, kad alkoholio prieinamumo mažinimas bei prevencija yra ir bus vienas iš prioritetinių LVŽS darbų, nepaisant bandymų tam užkirsti kelią. LVŽS frakcija apgailestauja dėl tokios biuro darbuotojo veiklos, sukėlusios nerimą žiniasklaidoje. „Tokie veiksmai diskredituoja Seimo darbą, valstybės tarnybą. Deja, bet būtent dėl šių veiksmų užtruko projekto galutinės redakcijos ir komiteto išvados paskelbimas“,- sako Seimo „valstiečiai“.

Informacijos šaltinis – ELTA.

2017.05.17; 07:03

print