Dėl kanapių dekriminalizavimo


Narkotinės medžiagos

Ketvirtadienį parlamentą pasiekus įstatymo pataisoms dėl kanapių dekriminalizavimo, valdančiosios koalicijos mažieji partneriai viliasi, kad svarstymas įvyks sėkmingai. Seimo pirmininkas Vytautas Mitalas pažymi, kad įstatymo priėmimo laukia jau daugybė tiek nevyriausybinių organizacijų atstovų, tiek ir mokslo bendruomenės narių.
 
„Manau, kad reikia apsvarstyti Seime, o po sėkmingo svarstymo ir priimti šį įstatymą, nes jau daugybė nevyriausybinių organizacijų laukia, mokslo bendruomenėje, mokslininkai, kurie tiria tą klausimą sako, kad šis sprendimas yra logiškas. Tai, tikiuosi, kad ir Seimo nariai priims labai logišką sprendimą“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams teigė Laisvės frakcijos seniūnas.
 
V. Mitalas viliasi, kad į turimus argumentus atsižvelgs visi koalicijos partneriai.
 
„Man atrodo, kad valdančiosios koalicijos frakcijoms nesunku pasirinkti, nes yra ir mokslo argumentai, ir koalicijos kolegų argumentai vienoje pusėje. Tai, aš tikiuosi, kad jie tą pusę ir pasirinks“, – pridūrė jis.
 
V. Čmilytė-Nielsen: šiandien viliuosi, kad sutarimas po svarstymo bus
 
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen taip pat tikisi, kad kanapių dekriminalizavimo klausimas sėkmingai skinsis kelią parlamente.
 
„Šiandien viliuosi, kad bus sutarimas po svarstymo, o kaip klostysis priėmimas, matysime vėliau. Bet, manau, kad šiai dienai turėtų būti teigiamas rezultatas“, – žurnalistams Seime teigė V. Čmilytė-Nielsen kartu pridurdama, kad šio klausimo įtraukimas į darbotvarkę neturėtų stebinti.
 
„Dabar natūralu, rudens sesija eina į pabaigą ir atidėlioti klausimų pavasario sesijai tiesiog nėra didelės prasmės“, – pridūrė ji.
 
ELTA primena, kad vadinamajame kanapių dekriminalizavimo įstatymo projekte numatoma, jog baudos už mažo kiekio kanapinių preparatų turėjimą be tikslo juos platinti siektų nuo 30 iki 250 eurų. Tuo tarpu pakartotinai su šiomis medžiagomis sulaikytiems asmenims būtų taikoma nuo 250 iki 400 eurų bauda. Visais atvejais kanapės, jų dalys, aliejus, dervos, ekstraktai ar tinktūros būtų konfiskuojamos.
 
Nusižengęs asmuo galėtų būti įpareigotas ir dalyvauti alkoholizmo ir narkomanijos prevencijos, ankstyvosios intervencijos, sveikatos priežiūros, resocializacijos, bendravimo su vaikais tobulinimo, smurtinio elgesio keitimo ar kitose programose.
 
Šiuo metu už disponavimą nedideliu kiekiu bet kokių narkotinių medžiagų gresia baudžiamoji atsakomybė.
 
Laisvės frakcija Seimui dar anksčiau teikė projektą, kuriuo buvo siūloma perkelti bausmes už mažą narkotinių medžiagų kiekį be tikslo platinti iš Baudžiamojo kodekso (BK) į Administracinių nusižengimų kodeksą (ANK). Visgi šiam projektui palaikymo Seime neužteko.
 
Rugilė Augustaitytė (ELTA)
 
2022.12.15; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *