Dėl provokacijų, kuriomis siekiama kurstyti tautinę nesantaiką


Buvo pranešta apie Lenkijos karių kapų ištepliojimą Švenčionyse. Nėra ir negali būti jokių pateisinimų tokiems veiksmams.

Tai nėra koks nors smulkus chuliganizmas, bet apgalvoti kurstymo veiksmai, labai žalingi Lietuvai, siekiantys dar labiau pakenkti Lietuvos ir Lenkijos santykiams. Rytoj ketinu nuvykti į Švenčionis ir surinkti daugiau informacijos apie šio įvykio aplinkybes. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras pasmerkė šiuos provokacinius, nesantaiką kurstančius nusikalstamus veiksmus.

Tačiau organizacijos „Lenkų sąjunga Lietuvoje“ atstovas nepraleido progos pareikšti, kad „tai yra Lietuvos Respublikos Vyriausybės vykdomos politikos atspindys“. Tokie vertinimai yra visiškai nesuprantami, o siekiai apkaltinti Lietuvą dėl tokių veiksmų yra visiškai nepriimtini, ir net galimai prisideda prie jų žemų provokacinių tikslų.

Kita vertus, kai kurių Lenkijos Respublikos oficialių pareigūnų pareiškimai, kad Lenkija prieš karą esą neokupavo rytų Lietuvos, kelia įtampą tarp kaimyninių šalių, sudaro sąlygas trečioms šalims ar blogos valios veikėjams kurstyti nepasitikėjimo ar net priešiškumo jausmus.

Pasiremdamas daugelio Lietuvos visuomenės veikėjų, žinomų Lietuvos kultūros žmonių nuomone, siūlyčiau, kad svarstydami naujos Lenkijos ir Lietuvos tarpvalstybinės sutarties sudarymo galimybes turėtume grįžti prie sąžiningo dvišalio prieškarinės istorijos faktų įvertinimo. Toks moralinis žingsnis užkirstų kelią tautinės nesantaikos kurstytojų užmačioms, o Lietuvos ir Lenkijos santykiams atsivertų naujos pozityvios perspektyvos.

(Lietuvos Respublikos Seimo nario Gintaro Songailos viešas pareiškimas dėl provokacijų, kuriomis siekiama kurstyti tautinę nesantaiką. Pareiškimas išplatintas 2011 metų spalio 27 dieną).

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: parlamentaras Gintaras Songaila.

2011.10.30 

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *