Dešimt populiariausių masažavimo būdų


Masažas nuo senovės laikų buvo vertinamas kaip puiki priemonė atkurti prarastas jėgas bei sukaupti energijos būsimiems darbams. Egzistuoja daugybė masažo formų. Tačiau nustatyta, kad Pasaulyje paplitę dešimt dažniausiai taikomų masažavimo būdų. Kuris masažo terapijos stilius jums tinkamiausias?

Šiandien portale Slaptai.lt pateiksime trumpą pasakojimą apie dešimt populiariausių masažo būdų.

Švedų masažas

Tai labiausiai paplitęs masažo tipas Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tai tarsi minkymo ir ratu sukamų judesių visuma, atliekama apie paviršinius raumenų sluoksnius naudojant masažo losjonus arba aliejus. Švedų masažo terapija gali būti labai švelni. Jei Jūs niekada iki šiol nepatyrėte masažo teikiamų malonumų, tai – geras būdas pabandyti būtent šio tipo masažą.

Aromaterapinis masažas

Aromaterapinis masažas atliekamas su vienos ar kelių rūšių kvapiaisiais augaliniais aliejais, dar vadinamais eteriniais aliejais. Aliejai skirti specialiems poreikiams tenkinti. Masažo terapeutas gali pasirinkti aliejų, kuris padeda ilsėtis, kuris padeda energingiau atlikti darbus,  kuris padeda mažinti stresą, kuris padeda subalansuoti vidinę būseną. Vienas iš labiausiai paplitusių eterinių aliejų, naudojamų aromaterapiniuose masažuose, yra levandų aliejus. Aromaterapinis masažas ypač tinka stresams pašalinti.

Karštųjų akmenų masažas

Šildomi glotnūs akmenys, kurie dedami ant tam tikrų kūno vietų. Šiluma puikiai atpalaiduoja įtemptus raumenis, subalansuoja organizmo energijos centrus bei jų srautus. Masažo terapeutas taip pat akmenimis gali švelniai patrinti kūną. Karštų akmenų masažas – veiksminga atpalaidavimo priemonė, ypač žmonėms, kurie turi raumenų įtampą, bet nori būtent lengvesnio kūno masažo.

Giliųjų audinių masažas

Giliųjų audinių masažas orientuotas į gilesnius raumenų sluoksnius. Masažo terapeutas naudoja švelnius smūgius ir/arba trinties metodus. Giliųjų audinių masažas naudojamas esant chroniškiems raumenų skausmams. Jei dėl kokių nors priežasčių organizmas nepripranta prie sunkaus fizinio darbo, bet dirbti vis tiek reikia, taigi raumenys nuolat skausmingi, – šis masažas būtent jums.

Toks masažas tinka ir žmonėms su pasikartojančia nugaros raumenų įtampa bei skausmu, su kūno laikysenos problemomis. Rekomenduojamas, kai žmonės tarsi gyvena ne savo gyvenimą ir dirba ne savo darbus.

Shiatsu masažas

Shiatsu yra japonų pirštų masažas. Jis atliekamas spaudžiant ritmine eilės tvarka, akupunktūros filosofijos principu. Spaudomi vadinamieji kūno meridianai. Toks masažas gali pagerinti energijos tėkmę ir padėti organizmui atgauti pusiausvyrą. Paspaudus meridianus spaudimas išlaikomas nuo dviejų iki aštuonerių sekundžių. Žmonės paprastai yra maloniai nustebinami, kai Shiatsu pabando pirmą kartą.

Tailando masažas

Kaip Shiatsu, vadinamas Tajų masažas išlygina kūno energiją, naudojant švelnų spaudimą. Tajų masažas teikia daugiau jėgų, nei kitų formų masažas. Jis taip pat sumažina stresą ir pagerina lankstumą bei judesių amplitudę.

Nėštumo masažas

Jis dar vadinamas prenataliniu masažu. Nėštumo masažas tampa vis populiaresnis būsimoms motinoms. Tokie masažai yra sertifikuoti. Nėščiųjų masažas yra naudojamas streso sumažinimui, sumažinant kojų patinimą ir pan. Toks masažas malšina skausmus, sumažina nerimą ir depresiją.

Refleksologija

Nors kartais jis vadinama tiesiog pėdų masažu, bet toks masažas yra kur kas daugiau nei paprastas pėdų masažas. Refleksologijos masažas atliekamas taikant spaudimą tam tikrose pėdų vietose, kur išdėstyti kūno organų ir sistemų taškai. Refleksologijos masažas rekomenduojamas norintiems labai atsipalaiduoti, ypač žmonėms, kurie stovi ant kojų visą dieną ar tiesiog itin pavargę, o kojos skausmingos.

Sporto masažas

Sporto masažas yra specialiai sukurtas žmonėms, kuriems tenka daug sportuoti. Tačiau jums nereikia būti profesionaliu sportininku, kad galėtumėt išbandyti šį masažą. Dėmesys skiriamas ne poilsiui, tačiau prevencijos principams. Pavyzdžiui, sustiprinti visus sukauptus gebėjimus sėkmingesniam pasirodymui atsakingose varžybose.

Metodų derinys naudojamas a) brūkšninis tik yra daromas greičiau nei švedų masažas. b) supaprastintas tempimas. Jis padeda atlaisvinti raumenis ir didina lankstumą bei jų jėgą.

Nugaros masažas

Klinikose ir SPA siūlomas 30-ies minučių trukmės masažas. Galite užsisakyti 40-ies minučių masažą ir paprašyti, kad masažo terapeutas sutelktų dėmesį į jūsų nugaros problemų sprendimus. Masažas naudojamas ne tik nugaros, bet ir kaklo skausmams sumažinti.

Tai – trumpa informacija apie dešimt pagrindinių masažo būdų. Tačiau piktnaudžiauti masažais taip pat nėra reikalo. Dėl perdėto noro susikurti gerbūvį kartais sulaukiama priešingų rezultatų. Pakanka bent kartą per mėnesį profilaktiškai atrasti laiko apsilankyti pas masažo specialistus. Jei yra patologija, būtina konsultacija su šeimos gydytoju dėl nukreipimo pas reikiamą masažo specialistą.

Aktualu žinoti, kad išskirtinės kompetencijos bei kvalifikacijos masažo specialistai gali būti tik tie, kurie yra įvaldę vieną masažo stilių, nes paprastai sakoma, kas moka viską, nemoka nieko.

Būkite sveiki.

Straipsnio autorius Andrius Kaveckas yra Biomedicinos mokslų magistras, kūno kultūros mokytojas – ekspertas.

2013.02.09

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *