Devintasis Europos-Ukrainos forumas vyks Lenkijoje


Sausio 24-25 d. krašto apsaugos viceministras Marijus Velička dalyvaus IX Europos-Ukrainos forume Lodzėje, Lenkija. Forume ketina dalyvauti apie 500 žinomų politikų, verslininkų, žurnalistų, tarptautinių santykių ekspertų iš Europos Sąjungos šalių, Ukrainos, Rusijos, JAV ir kitų kaimyninių valstybių. 

Europos-Ukrainos IX forume numatoma 30 diskusinių panelių ir 10 pristatymų apie saugumo, ekonominę, vidaus politikos, visuomenės, regioninę ir kt. situaciją Ukrainoje. 

„Ukraina yra išskirtinis NATO partneris. Atsižvelgiant į Ukrainoje pradėtas gynybos sistemos reformas ir siekiant įgyvendinti 2015 m. karinėje strategijoje įtvirtintą tikslą – Ukrainos kariuomenei būti sąveikiai su NATO šalių kariuomenėmis 2020 metais, Lietuva savo patarimais ir gebėjimais praktiškai prisideda prie šio Ukrainos siekio įgyvendinimo. Tuo tarpu klausimas dėl Ukrainos narystės NATO priklauso Ukrainos žmonėms“, – sako krašto apsaugos viceministras Marijus Velička. 

Šiais metais organizuojamame Europos-Ukrainos forume daugiausia dėmesio ketinama skirti Ukrainos modernizavimo ir vystymo, regioninio bendradarbiavimo, energetinio saugumo bei užsienio politikos temoms. Taip pat aptarti valstybės decentralizaciją, Europos Sąjungos ir Ukrainos Asociacijos sutarties teikiamas galimybes, pilietinės visuomenės plėtrą. 

Šį forumą kasmet organizuoja Rytų studijų centras. Nuo 2007 metų į Europos-Ukrainos forumą dalyviai rinkose Lenkijoje, Ukrainoje ir Vengrijoje. 

Informacijos šaltinis – KAM.LT informacija.

2016.01.24; 06:40

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.