Draugė Dalia


Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė vizito Ukrainoje metu Charkove aplankė sergančią buvusią premjerę Juliją Tymošenko, o iš ten išvyko tiesiai į Kijevą susitikti su kolega Viktoru Janukovyčiumi. Tai atsitiko tuo metu, kai dauguma Rytų Europos ir Baltijos valstybių lyderių paskelbė jam boikotą.

Pasak autorės, Lietuvos Prezidentė visada pasižymėjo nestandartiniais sprendimais ir savarankiškumu, kuris daugeliui Vyriausybės narių atrodo nepatogus. Galbūt būtent dėl to jos reitingai išlieka labai aukšti, nežiūrint į tai, jog lietuviai išgyvena sunkius laikus.

Jekaterinos Zabrodinos straipsnyje „Draugė Dalia” pateikiami Prezidentės D. Grybauskaitės biografijos faktai, veiklos apžvalga. Pasak autorės, didžiausia paslaptimi išlieka, kaip paprasta mergina, tipiška „mokslinės nomenklatūros“ atstovė (D. Grybauskaitė dėstė politinę ekonomiją Vilniaus aukštojoje partinėje mokykloje) tapo sėkminga Europos lygio valdininke, o vėliau ir nacionalinio masto politike.

Ketverius su puse metų ji dirbo Europos Komisijos nare, atsakinga už biudžetą ir finansinį planavimą, ir buvo Žozė Manuelio Barozo „dešiniąja ranka“, o iki to užėmė finansų ministrės postą Algirdo Brazausko vadovaujamoje vyriausybėje. D. Grybauskaitė vedė derybas su Tarptautiniu valiutos fondu prieš Lietuvai įstojant į Europos Sąjungą. Ji pasižymėjo ir diplomatinėje srityje – dirbo Lietuvos atstovybėje JAV.

Teigiama, jog D. Grybauskaitė yra pati populiariausia politikė šiuolaikinės Lietuvos istorijoje. 2009 metais vykusiuose rinkimuose ji sumušė visus rekordus, jau pirmajame ture surinkusi beveik 70 proc. balsų.

Pasak autorės, stebina tai, jog D. Grybauskaitė niekada nebuvo disidente ir kovotoja prieš sovietų valdžią, tačiau būtent ji lietuviams įkūnijo patriotizmą ir suteikė viltį, kad šalies ekonomika bus išgelbėta.

Taigi „Rossijskaja gazeta” labai palankiai atsiliepia apie mūsų prezidentę Dalią Grybauskaitę.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. 

Šaltinis – „Rossijskaja gazeta“.

2012.05.25

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *