Latvijos finansų ministras Danielius Pavlutas: „Euras išlieka mūsų tikslu“


Nors pastaruoju metu didžiausia yra Graikijos finansinė krizė ir sunkios jos  perspektyvos eurozonoje, Latvija aktyviai siekia narystės vieningos valiutos sąjungoje. Šios valstybės taupymo programa pateikiama kaip sėkmės pavyzdys. Čia –  interviu su Latvijos finansų ministru Danieliu Pavlutu santrauka.

Paklaustas apie šalies bankų sistemos stabilumą, jis atsakė, kad pasitikėjimas ekonomikos ir finansų sektoriais ir toliau išlieka trapus, tačiau pati bankų sistema šiandien yra visiškai kitokia nei 2008-aisias metais. Latvijoje veikiantys bankai, pasak D.Pavluto, yra vieni iš stipriausių ir stabiliausių. 

Latvijos ministras kalbėdamas apie šalies ekonomiką, pavadino ją atsigaunančia. Šis reiškinys matomas jau du metus iš eilės – lūžis įvyko 2009 metų viduryje, 2010 metais buvo nežymus augimas, o 2011-ųjų metų pabaigoje šalies ekonomika buvo sparčiausiai auganti ES.  

Paklaustas apie Latvijos ir Rusijos ekonominį bendradarbiavimą, D. Pavlutas atsakė, kad Rusijos ekonominis augimas yra naudingas valstybei dėl Latvijos strateginės padėties. Ryga deda pastangas tapti Rytų-Vakarų logistikos centru. Pasak ministro, Latvija turi išnaudoti savo tris uostus ir gerai išplėtotą geležinkelio tinklą.

Į klausimą apie Latvijos įmonių konkurencinius pranašumus ministras atsakė trumpai – aukšta, Vakarų šalių gamintojų kokybė, bet mažesnė kaina.

Paklaustas, ar vis dar norima 2014 metais įsivesti eurą, Latvijos finansų ministras atsakė, kad tai yra šalies tikslas. Jo teigimu, dėl euro krizės pasigirdo tam tikrų skeptiškų nuomonių, tačiau Estijos pavyzdys rodo, jog turint eurą galima sėkmingai žingsniuoti į priekį.

Šaltinis – „Spiegel“ leidinys.

2012.05.25

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.