Dviejų šalių parlamentarų susitikimo vieta – Joniškio rajonas


Penktadienį Joniškio rajone rengiamas jau tradiciniu tapęs Lietuvos ir Latvijos parlamentarų susitikimas. 

Bičiušių kaime susirinks Lietuvos Seimo tarpparlamentinių ryšių su Latvija grupės nariai ir Latvijos Saeimos bendradarbiavimo su Lietuvos Seimu skatinimo grupės delegacija. 

Pirmąjį kartą po 2018 m. įvykusių Latvijos parlamento rinkimų rengiamame susitikime numatoma aptarti tarpparlamentinių ryšių grupių veiklą ir tolesnio bendradarbiavimo gaires. 

Šiuo metu Latvijos Saeimos bendradarbiavimo su Lietuvos Seimu skatinimo grupei vadovauja Juta Strikė. 

Pasak Seimo tarpparlamentinių ryšių su Latvija grupės pirmininko Kęstučio Masiulio, organizuojant tokius susitikimus siekiama stiprinti dvišalį bendradarbiavimą, skatinti abiem šalims aktualių klausimų sprendimą ir aktyvinti Lietuvos ir Latvijos pasienio savivaldybių bendradarbiavimą.

Lietuvos ir Latvijos tarpparlamentinių ryšių grupių atstovai taip pat dalyvaus vienos iš Žagarės regioninio parko direkcijos pabaigtų projekto „Pažink Žiemgalą dviračiu“ dalių atidaryme Jankūnų k., Joniškio r. Šis projektas vykdomas pagal 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą.

2012 m. Lietuvos ir Latvijos tarpparlamentinių ryšių grupės sutarė rengti vienos dienos trukmės susitikimus Lietuvos ir Latvijos pasienio regionuose. 2013 m. toks susitikimas vyko Joniškyje, 2014 m. – Rucavoje (Latvijoje), 2015 m. – Pakruojyje, 2017 m. – Žagarėje, 2018 m. – Liepojoje (Latvijoje).

Ryšiai su Šiaurės ir Baltijos jūros regiono valstybėmis, geros kaimynystės santykių stiprinimas – vienas iš ilgalaikių Lietuvos Seimo tarptautinio bendradarbiavimo prioritetų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.04.26; 02:00
print