Pirmasis V. Putino ir Kim jong-uno susitikimas – „turiningas“


Šiaurės Korėjos vadovas Kim jong-unas ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmąjį savo susitikimą už uždarų durų pavadino „turiningu“. Jame buvo kalbama ir apie situaciją Korėjos pusiasalyje, kuri yra viena didžiausių tarptautinių problemų, sakė Kim jong-unas ketvirtadienį Vladivostoke.

Anot V. Putino, jie kalbėjosi ir apie tai, kaip pagerinti padėtį. V. Putino ir Kim jong-uno pokalbis truko daugiau kaip valandą. Pokalbio detalės nežinomos. 

„Mes kalbėjome apie mūsų santykių istoriją bei apie šiandieną, taip pat dvišalių santykių plėtrą“, sakė V. Putinas. Prieš tai jis ir Kim jong-unas pareiškė, kad diskutuos ir apie ginčytiną Pchenjano branduolinę programą. Rusija, kuri yra Šiaurės Korėjos kaimynė, suinteresuota branduoliniu nusiginklavimu pusiasalyje. Maskva yra už tai, kad Pchenjanui būtų sušvelnintos sankcijos, jei šis nusileis dėl savo branduolinės programos.

Pasibaigus pokalbiui už uždarų durų, kelių valandų derybas pradėjo abiejų šalių delegacijos. Rusijos duomenimis, jokių susitarimų pasirašyti neplanuojama. Nenumatytas ir bendras pareiškimas. Pokalbiuose dalyvauja ir Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.04.26; 03:00
print