„Ekspress Grupp“ įsigijo portalą lrytas.lt


Piniginė su eurais. Slaptai.lt foto

Pirmaujanti Baltijos šalyse žiniasklaidos grupė „Ekspress Grupp“ iš didžiausio Lietuvoje laikraščio „Lietuvos rytas“ įsigijo internetinį naujienų portalą lrytas.lt.
 
2022 m. gruodžio 9 d., penktadienį, AS „Ekspress Grupp“ ir UAB „Lietuvos rytas“ pasirašė sutartį dėl dukterinės įmonės UAB „Lrytas“, kuri valdo interneto portalą lrytas.lt, 100% akcijų įsigijimo. Šalys susitarė, kad sandorio kaina ir kitos sąlygos yra konfidencialios.
 
2006 m. įkurtas lrytas.lt yra vienas didžiausių vietinių naujienų portalų Lietuvoje, kasdien sulaukiantis 420 000 unikalių lankytojų („Gemius“ duomenimis), turintis daugiau nei 50 darbuotojų ir šiuo metu generuojantis apie 3 milijonus eurų per metus pajamų iš reklamos.
 
Sandoris apima tik lrytas.lt internetinę platformą ir neįtraukia „Lietuvos ryto“ spausdintų leidinių. Lrytas.lt veikia su atskira redakcija nuo spausdinto laikraščio.
 
„Ekspress Grupp“ generalinė direktorė Mari-Liis Rüütsalu teigė, kad sandoris suteikia lrytas.lt naują strateginį investuotoją, turintį tvirtą finansinį pagrindą ir puikiai išmanantį skaitmeninės žiniasklaidos verslą.
 
„UAB „Lrytas“ įsigijimas yra organiškas žingsnis mūsų strategijoje ir pagrindinis šio sandorio tikslas – skaitmeninės žiniasklaidos verslo plėtra. „Ekspress Grupp“ įsigyja internetinį portalą, tačiau glaudžiai bendradarbiauja su „Lietuvos ryto“ laikraščiu. Bendras „Lryto“ ir „Ekspress Grupp“ tikslas – ir toliau siūlyti patrauklų ir nepriklausomą turinį savo skaitytojams. Po sandorio UAB „Lrytas“ toliau veiks kaip atskira žiniasklaidos įmonė“, – teigia Mari-Liis Rüütsalu.
 
„Lietuvos ryto“ generalinis direktorius Gedvydas Vainauskas pabrėžė, kad bendradarbiavimas tarp televizijos, spausdintinės ir internetinės žiniasklaidos tęsis.
 
„Prieš 33 metus grupė panašiai mąstančių žmonių įkūrė laikraštį „Lietuvos rytas“, kuris ilgainiui tapo didžiausiu ir įtakingiausiu dienraščiu šalyje. 1997 m. pristatėme jo skaitmeninę versiją – pirmąjį naujienų portalą Lietuvoje, kuris vėliau išaugo į nepriklausomą internetinės žiniasklaidos kanalą lrytas.lt. Gyvenimo ir verslo logika lemia, kad laikas perduoti portalą naujam savininkui, turinčiam gilesnes internetinio verslo žinias. Būdamas patikimose rankose „Lrytas“ išliks žurnalistikos priešakyje ir toliau teiks aktualias naujienas bei įžvalgas augančiai auditorijai. Portalas taip pat bendradarbiaus su laikraščiu „Lietuvos rytas“ ir „Lietuvos ryto“ televizija“, – sako Gedvydas Vainauskas.
 
„AS Ekspress Grupp“ yra pirmaujanti Baltijos šalių žiniasklaidos grupė, kurios pagrindinė veikla apima internetinės žiniasklaidos turinio kūrimą, laikraščių, žurnalų ir knygų leidybą. Grupė taip pat valdo elektroninę bilietų pardavimo platformą ir bilietų pardavimo svetaines Estijoje ir Latvijoje. 1989 m. veiklą pradėjusioje „Ekspress Grupp“ įmonėje dirba daugiau nei 1400 žmonių, ji valdo pirmaujančius interneto žiniasklaidos portalus Baltijos šalyse, leidžia populiariausius dienraščius ir savaitinius laikraščius bei daugumą populiariausių žurnalų Estijoje. 
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.12.10; 06:25
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *