Elektroniniame pašte Petraeusas ir Broadwell naudojosi paplitusiomis gudrybėmis


Paula Broadwell galėjo pasinaudoti keliais metodais, kad nuslėptų savo vardą ir adresą, išsiutinėdama grasinančius laiškus, pažymi “USA Today”, remdamasis ekspertų nuomone. Bet ir FTB turi daugybę būdų anoniminių žinučių internete siuntėjui susekti, rašo korespondentai Donna Leinwand Leger ir Yamice Alcindoras.

„Kažkur pakeliui P.Broadwell IP-adresas buvo užfiksuotas“, – aiškina Schonas Henrys, šių metų kovą palikęs FTB vykdomojo direktoriaus pavaduotojo postą. S.Henrio žinioje buvo visi civiliniai ir kriminaliniai tyrimai kibernetinio nusikalstamumo srityje. IP-adresas – unikali skaičių seka, priskirta kiekvienam kompiuteriui arba įrenginiui, prijungtam prie interneto.

Turimomis žiniomis, Petraeusas ir Broadwell naudojosi ypatinga gudrybe, kad slapta bendrautų elektroniniu paštu. „Jie nesiuntinėjo laiškų vienas kitam į pašto dėžutes, o rašė juos ir palikdavo „Juodarščių“ aplanke“, – perpasakoja straipsnį “The Associated Press”, kuris remiasi neįvardijamu šaltiniu iš teisėsaugos institucijų. Adresatas paprasčiausiai įeidavo į tą pačią paskyrą ir skaitydavo „juodraščius“.

Tuo tarpu Pentagonas pradėjo tikrinti tūkstančius puslapių – generolo Johno Alleno elektroninius laiškus namų šeimininkei Gill Kelley, P.Petraeuso pažįstamai. „Neaišku, ar buvo bandoma nuslėpti tą susirašinėjimą. Pats J.Allenas tvirtina, kad nieko nepadoraus nedarė“, – rašo laikraštis.

Šiaip ar taip išsaugoti anonimiškumą internete – sunkus dalykas, pastebėjo Janet Sternberg (Fordhemo universitetas). „Tiek terliositės, kad jūs nebeturėsite laiko tiems poelgiams, kuriuos stengiatės nuslėpti“, – sakė ji.

Kiti ekspertai pažymi: šių laikų technologijos tokios, kad elektroniniai laiškai gali būti saugomi kažkokioje valdžiai prieinamoje vietoje.

Kaip FTB nusprendžia, ar verta identifikuoti internetinių anoniminių laiškų siuntėją? Viskas priklauso nuo abejotinų laiškų teisingumo, grasinimų rimtumo ir aukos asmenybės, sako Henry.

O kaip buvo demaskuota gudrybė su elektronine dėžute? „Sprendžiant iš visko, Google suteikė valdžiai informaciją apie visų kompiuterių, iš kurių kada nors buvo įeita į tą dėžutę, IP-adresus“, – sako Sternberg.

Google surenka apie savo nemokamo pašto gmail vartotojus daugiau informacijos, negu kiti nemokamų pašto dėžučių serveriai, pažymi Ketlin Johnson (CORE Security).

Tarp renkamų duomenų: IP-adresai, raktiniai žodžiai laiškų tekstuose, informacija apie ieškomus užklausimus ir lankomus portalus. Google gali susekti gmail vartotoją, kuris naudoja keletą slapyvardžių, bet įeina į dėžutę iš vieno ir to paties kompiuterio. Johnson duomenimis, gauti tą informaciją nepaprasta: Google pareikalaus teismo sprendimo arba pakankamo pagrindo, kad būtų suteikta informacija.

„Elektroninis paštas nepatikimas, negalima tuo keliu siųsti konfidencialios informacijos arba ją gauti“, – apibendrina ekspertas Orlandas Skott-Kaulis (Mimecast).

Šaltinis: USA Today

2012.11.20

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *