Estijos įstatymai nebuvo pažeisti, bet “Kolverto veikla kelia klausimų”


Estijos užsienio reikalų ministerija pareiškė nuostabą dėl Rusijos ambasados reakcijos į Estijos saugumo policijos (KaPo) paskelbtą ataskaitą, kurioje, be kita ko, minimas ir rusų diplomatas Jurijus Cvetkovas.

Agentūrai „Interfax” šeštadienį URM spaudos tarnyba teigė, kad, paprašius Rusijos ambasadoriui Jurijui Merzliakovui, buvo surengtas jo susitikimas su ministerijos atstovu, kuris išklausė „Rusijos pasiuntinio poziciją dėl Saugumo policijos metinės ataskaitos“.

„Užsienio reikalų ministerija reiškia nuostabą dėl Rusijos ambasados po šio susitikimo išplatinto pranešimo spaudai“, – teigiama Estijos URM išplatintame pareiškime.

Penktadienį Rusijos ambasada Estijoje pareiškė Estijos užsienio reikalų ministerijai ryžtingą protestą prieš „Estijos saugumo policijos (KaPo) nepagrįstus kaltinimus Rusijos diplomatui Jurijui Cvetkovui“. Ambasados tinklalapyje piktintasi, kad J. Cvetkovas „be jokių įrodymų minimas metinėje KaPo ataskaitoje dėl neva galimos „įtakos ir vadovavimo“ Talino vicemerui Mihailui Kolvertui“.

Rusų ambasada pažymi, kad jos bendradarbių bendravimas su opozicinės parlamentinės partijos veikėjais yra teisėta įprasta diplomatinė praktika.

Estijoje praėjusį ketvirtadienį buvo paskelbta specialiųjų tarnybų veiklos 2001 metais ataskaita, kurioje, be kita ko, nurodyta, jog opozicinės Centro partijos narys M. Kolvertas susitiko su J. Cvetkovu ir vienoje sporto salėje perdavė jam estų mokykloje naudojamą istorijos vadovėlį.

KaPO pripažino, jog tuo Estijos įstatymai nebuvo pažeisti, bet „Kolverto veikla kelia klausimų“.

Nuotraukoje: Estijos sostinė Talino senamiestis.

Parengta pagal INTERFAX pranešimus

2012.04.17

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *