EU karinės jūrų operacijos „Atalanta“ medaliu apdovanotas Lietuvos karininkas


Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų karininkas kapitonas leitenantas Remigijus Zabiela apdovanotas Europos Sąjungos (ES) karinės jūrų operacijos medaliu už tarnybą kovai su piratavimu ir ginkluotais apiplėšimais jūroje skirtoje operacijoje ATALANTA (EU NAVFOR) prie Somalio krantų.

„Didžiuokitės šiuo medaliu, nes tai jūsų tarnybos, profesionalumo ir pastangų įvertinimas,“ – įteikdamas medalį Lietuvos karininkui sakė ATALANTA (EU NAVFOR) Somalia vadas jūrų admirolas Stefano Barbieri. Admirolas pabrėžė, jog karininkas, eidamas tarnybą, prisidėjo prie pagrindinio operacijos tikslo – stiprinti laivybos saugumą šioje plačioje ir strategiškai svarbioje jūrų teritorijoje.

Ceremonija vyko Italijos karinių jūrų pajėgų fregatoje ITS „Carabiniere“, kuri yra viena iš trijų karo laivų, šiuo metu dislokuotų operacijai „Atalanta“. Šiuo metu operacijoje dalyvauja ES kariniai laivai iš Vokietijos, Ispanijos ir Italijos.

Lietuva prie ES karinės jūrų operacijos „Atalanta“ prisideda skirdama po karininką tarnauti šios operacijos operaciniame štabe Nortvude, Jungtinėje Karalystėje ir priešakiniame operacijos laive. Dar iš 16 Lietuvos karių sudaryta grupė užtikrina Pasaulio maisto programos laivo, gabenančio humanitarines siuntas į Somalį, apsaugą nuo piratavimo grėsmių.

Siųsdama savo karius dalyvauti į ES vadovaujamas tarptautines operacijas Lietuva prisideda kovojant su tarptautinėmis krizėmis ir stiprina ES bendrąją saugumo ir gynybos politiką. Lietuva šioje operacijoje dalyvauja nuo 2011 metų.

ES karinė jūrų operaciją ATALANTA pradėta 2008 metais, reaguojant į itin išaugusį piratavimų skaičių prie Somalio krantų. Operacijoje dalyvaujantys karo laivai Adeno įlankoje ir Somalio vandenyse eskortuoja Pasaulio maisto programos laivus, gabenančius paramą Somalio gyventojams, atgraso ir sulaiko piratus, ginkluotus plėšikus operacijos rajone. Operacijoje dalyvauja apie 1 200 karių iš ES valstybių ir ES nepriklausančių šalių partnerių.

EU Navfor nuotr.

2016.02.23; 13:02

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *