„Facebook”, „Instagram” Ir „Whatsapp” vėl veikia


Facebook. EPA – ELTA nuotr.

Niujorkas, spalio 5 d. (tca/dpa-AFP-ELTA). Praėjus šešioms valandoms po to, kai pirmadienį sutriko trijų dažniausiai pasaulyje naudojamų programėlių „Facebook“, „Instagram“ ir „WhatsApp“ veikla, kai kuriems naudotojams jų paslaugos pamažu vėl pradėjo veikti.
 
Apie 22.00 val. Grinvičo laiku interneto infrastruktūros ir saugumo bendrovė „CloudFare“, kuri stebėjo sutrikimą nuo pat jo pradžios, tinklaraščio įraše teigė, kad „Facebook“ iš pažiūros „vėl prisijungė prie pasaulinio interneto ir vėl veikia DNS“, tačiau pridūrė, kad „prireiks daugiau laiko, kol jos vėl pradės veikti“.
 
„Facebook“ apie sutrikimus paskelbė pirmadienį, todėl jos akcijos per pirmadienio prekybos sesiją smuko daugiau nei 5 proc.
 
„Žinome, kad kai kuriems žmonėms kilo sunkumų naudojantis mūsų programėlėmis ir produktais, – „Facebook“ pranešė „Twitter“ tinkle. – Dirbame, kad viskas kuo greičiau grįžtų į normalią būseną, ir atsiprašome už nepatogumus“.
 
Pirmadienį vakare „Facebook“ kaip galimą sutrikimų priežastį nurodė konfigūracijos pakeitimus, padarytus maršrutizatoriuose, kurie koordinuoja tinklo duomenų srautą tarp duomenų centrų.
 
„Šis tinklo srauto sutrikimas turėjo domino efektą mūsų duomenų centrų ryšiui, todėl mūsų paslaugos sustojo“, – pranešė „Facebook“ infrastruktūros viceprezidentas Santoshas Janardhanas.
 
Živilė Aleškaitienė (DPA)
 
2021.10.05; 00:55
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *