V. Putinas specialiu dekretu paskelbė Tėvo dieną


Vladimiras Putinas Sibire. EPA – ELTA nuotr.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įsakė įsteigti Tėvo dieną, kad padidintų vyrų vertinimą šeimoje, pirmadienį paskelbė Kremlius.
 
68 metų prezidentas, turintis dvi suaugusias dukras, nutarimu nusprendė, kad ši diena būtų švenčiama kiekvieną trečią spalio sekmadienį. Ketinama įtvirtinti šeimą kaip instituciją ir ypač pagerbti vyrų vaidmenį auginant vaikus, sakė Kremlius.
 
Dekretas įsigaliojo pirmadienį, o tai reiškia, kad Tėvo diena pirmą kartą bus švenčiama spalio 17-ąją. Valstybinė agentūra „Ria Novosti“ publikavo pilną stiklinę alaus kartu su naujienomis savo telegramų kanale „Kremlinpool“.
 
Pavyzdžiui, Vokietijoje Tėvo diena tradiciškai švenčiama per Žengimo dangun dieną be valstybės įsikišimo.
 
Rusija jau turi kelias vyrų šventes, pavyzdžiui, Tėvynės gynėjo dieną. V. Putino pirmtakas Borisas Jelcinas 1998 m. dekretu įteisino Motinos dieną, ji švenčiama paskutinį lapkričio sekmadienį. Taip pat kovo 8 -ąją minima Moters diena, ji Rusijoje yra nedarbo diena.
 
V. Putinas Konstitucijoje įtvirtino, kad santuoka gali būti tik vyro ir moters sąjunga. Pasak žmogaus teisių aktyvistų, kitos šeimos formos, pavyzdžiui, su dviem tos pačios lyties tėvais, Rusijoje netoleruojamos arba kartais netgi persekiojamos.
 
Viljama Sudikienė (DPA)
 
2021.10.05; 08:27
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *