Facebook paskelbė, esą šalių vyriausybės šiemet reikalavo duomenų apie 38 000 vartotojų


Facebook‘as pirmą kartą paviešino vadinamąją „ataskaitą apie valdžios užklausimus globaliniu mastu“, praneša The Guardian.

Pasak dokumento, per pirmąjį 2013 metų pusmetį įvairių pasaulio šalių valstybinės žinybos paprašė kompanijos prieiti prie informacijos apie daugiau kaip 38 000 socialinio tinklo vartotojų, rašo žurnalistas Dominykas Rushas.

Daugiau kaip pusė užklausimų gauta iš JAV.

Ataskaita paskelbta tuo momentu, kai Facebook‘asir kitos didelės internetinės kompanijos atkreipė į save atidų dėmesį po pareiškimų, kad jos talkino JAV NSA masiškai sekant Amerikos ir užsienio piliečius, pažymi laikraštis.

Savo ruožtu, Facebook‘o juriskonsultas Kolinas Sretčas tinklaraštyje parašė: „Skaidrumas ir pasitikėjimas – esminės vertybės Facebook‘e. Kompanija nori, kad vartotojai suvoktų vyriausybinių užklausimų pobūdį ir mastus, o taip pat tą faktą, jog kompanija vertina tuos užklausimus iš „griežtos politikos ir procedūrų“ pozicijos.

Laikraštis pateikia statistiką. „Per tuos šešis mėnesius JAV valdžia atsiuntė 11–12 tūkstančių užklausimų, pageidaudama informacijos apie 20–21 tūkst. vartotojų. 79 proc. atvejų kompanija sutiko“.

Kodėl apie JAV nėra tikslių skaičių? Facebook‘aspaaiškino, kad informaciją pateikė „maksimaliai, kiek leidžia įstatymas“. NSA turi teisę klausti duomenų apie užsieniečių kontaktus, nepateikdama konkrečių teismo nuosprendžių, o taip pat draudžia kompanijoms skelbti net pagrindines tų bylų detales.

Facebook‘as– platforma, kurioje visuomenės aktyvistai organizuoja savo veiklą, primena leidinys. Sprendžiant iš ataskaitos, Facebook‘asatmetė visus aštuonis Egipto valdžios užklausimus. Kai dėl Turkijos, kur premjeras Erdoganas socialinius tinklus pavadino „blogiausia grėsme visuomenei“, Facebook‘asįvykdė 47 proc. valdžios užklausimų.

Palyginimui: kompanija patenkino 50 proc. Indijos valdžios užklausimų ir 68 proc. Didžiosios Britanijos valdžios užklausimų.

Šaltinis: The Guardian

2013.09.02

 

 

Valentines day facebook covers

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *