Facebook rusiškąjį analogą ėmė kontroliuoti žmogus iš Putino aplinkos


„Sunku įsivaizduoti Facebook‘ą be Marko Cukerbergo, tačiau būtent tokioje situacijoje atsidūrė socialinis tinklas numeris vienas Rusijoje „VKontakte“, – praneša Le Figaro korespondentė Liusi Ronfo. – Jo įkūrėjas ir veikiantis generalinis direktorius Pavelas Durovas sausio pabaigoje paskelbė, kad pardavė savo dalį VK akcijų, visiškai netekdamas savo įmonės kontrolės“. 

P.Durovo akcijų pirkėjas – mobiliojo operatoriaus „Megafon“ generalinis direktorius Ivanas Tavrinas, senas Vladimirui Putinui artimo Ališerio Usmanovo partneris, sakoma straipsnyje. Socialinis tinklas „VKontakte“ atsirado 2006 metais ir greitai tapo populiariausias Rusijoje, primena straipsnio autorė. Tas populiarumas didele dalimi paaiškinamas tinklo pakantumu neteisėtam turiniui. VK tinkle galima buvo nemokamai pažiūrėti daugybę filmų, serialų ir muzikinių kompozicijų.

Socialinis tinklas išgarsėjo saviraiškos laisvės gynimu. Po 2011 metų rinkimų „VKontakte“ pasirodė daug antiputiniškų bendrijų. Atsakydamas į nepatenkintos valdžios reikalavimą uždaryti tas grupes, Pavelas Durovas tik išspausdino savo Twitter‘yje šuns su iškištu liežuviu nuotrauką su parašu: „Oficialus atsakymas specialiosioms tarnyboms į užklausimą apie grupių užblokavimą“.

2013 metų balandį P.Durovo namuose apsilankė policija. Pagal oficialią versiją, „VKontakte“ įkūrėjas partrenkė mašina policininką. Neigdamas savo kaltę, VK vadovas vis dėlto pasislėpė nuo valdžios ir pasirodė tik metų pabaigoje, kad pristatytų naują pranešėją smartfonams – Telegram.

Pavelo Durovo ilgai nebuvo, ir per tą laiką padaryta daug finansinių pakeitimų, per kuriuos jis buvo nustumtas, rašo žurnalistė: 2013 metų balandį VK bendri steigėjai Viačeslavas Mirilašvilis ir Levas Levijevas perleido savo kompanijos akcijų dalis finansinei grupei United Capital Partners, kuriai vadovauja Ilja Ščerbovičius, dar vienas iš Vladimiro Putino rato.

Daugelis atkreipia dėmesį į tai, kad P.Durovas pasitraukė Olimpinių žaidynių Sočyje atidarymo išvakarėse. „VK perėjimas Putinui artimų žmonių kontrolėn paaiškinamas vyriausybės noru sekti teroristines grėsmes tinkluose“, – baigia L.Ronfo.

Šaltinis: Le Figaro

2014.02.14; 04:58

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *