Šveicarija pykstasi su ES


Praėjusį sekmadienį Šveicarijos gyventojai referendume pritarė kraštutinės dešiniosios Šveicarijos liaudies partijos (SVP) siūlymui sugriežtinti migracijos politiką. Ryšium su tuo Šveicarijos leidinys Tagesanzeiger spausdina kai kurios tarptautinės žiniasklaidos komentarus.

Antai Vokietijos leidinys Die Welt rašo, kad „po šio dramatiško balsavimo Šveicarija buvo padalyta. Tuo metu, kai vokiškai kalbantys gyventojai aiškiai pasisakė už imigracijos taisyklių sugriežtinimą, prancūzakalbiai gyventojai aiškiai pasisakė prieš tokią iniciatyvą“. Süddeutsche Zeitung nuomone, referendumo rezultatai reiškia masinės imigracijos priešininkų pergalę.

Berlyno Tageszeitung mano, kad dabar, reaguodama į referendumą, Europos Sąjunga, galimas dalykas, nukels dviejų dvišalių susitarimų su Šveicarija pasirašymo terminą. Frankfurter Rundschau straipsnyje „Šveicarai kivirčijasi su Europos Sąjunga“ pažymi, kad Šveicarijos referendumo rezultatas gali apskritai „pakirsti Briuselio ir Berno susitarimą“.

Vokietijos Die Zeit, savo ruožtu, savo medžiagą pavadino taip: „Šveicarija sako: „Fuck the EU“.  

Prancūzijos Le Monde, remdamasis Šveicarijos politologu Paskaliu Skiariniu, rašo, kad Šveicarijos ir ES santykiams gresia įtampos laikotarpis. „Santykiai ir taip jau ties nuliu“, – mano Skiarinis.

Tuo tarpu Tagesspiegel rašo, kad Europos dešinieji populistai suvoks SVP pergalę kaip įvykių pranašę. „Pamažu dygsta jų kurstomoji sėkla, ir dėka referendumo sustiprėjo tikimybė, kad per rinkimus gegužės 25 daugumą Europos parlamente daugumą turės antieuropiečiai“.

Tad Europos socialdemokratų lyderio Martyno Šulco būgštavimai, kad „Europos rinkimus laimės tie, kas nori sunaikinti Europą“, taps realybe.

Šaltinis:Tages anzeiger

2014.02.14; 05:15

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.