FSB visada pasiklauso


SORM komplekso pagalba Rusijos specialiosios tarnybos organizavo Sočyje totalinį sekimą, praneša skaitytojams laikraštis Tageszeitung.

Oficialiai tai daroma siekiant „apsisaugoti nuo teroristų“, bet tuo pačiu ir „nuslopinti kritikos balsus“, dalijasi samprotavimais korespondentas Andreasas Schmalzas.

Pagal aprėpimą SORM ne tik „niekuo nenusileidžia tokioms Nacionalinio saugumo agentūros programoms, kaip Prism ir Xkeyscire“, sakoma straipsnyje, bet net „laikoma veiksmingesne“ žvalgybos priemone, nes „neįklampinta į bendradarbiavimą su interneto ir telefoninio ryšio tiekėjais“.

Teismo sprendimu tiekėjas privalo įrengti pas save specialų prietaisą, per kurį jėgos struktūros be jo žinios gali bet kuriuo momentų prieiti prie bet kokios jo kanalais sklindančios informacijos. Kadangi atitinkami teismo sprendimai įslaptinti, „dažnai kyla klausimas, ar tokių sprendimų apskritai esama“, pažymi straipsnio autorius.

Eksploatuodama SORM, Rusijos valdžia susiduria su tomis pačiomis problemomis, kaip ir jų kolegos amerikiečiai: dėl informacijos milžiniškos apimties nepakanka galingumų jai analizuoti. Remdamasis RF Aukščiausiojo Teismo duomenimis laikraštis praneša, kad 2011 metais Rusijos žvalgyba perėmė 466 tūkst. telefono skambučių ir elektroninių laiškų.    

„Jeigu net Amerika, slapto sekimo pasaulio čempionė, perspėja sportininkus ir žiūrovus apie sekimą Sočyje, galima būti praktiškai tikram, kad stebėjimo kameros iš tikrųjų dirstelės kiekvienam į trumpikes“, – baigia Tageszeitung.

Šaltinis: Tageszeitung

2014.02.22; 05:36

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *