FTB agentai suėmė Los Andžele numanomą rusų bankų hakerį


Kevin Poulsen / The Daily Beast

„FTB atliekamas Rusijos kibernetinių nusikaltėlių grupuotės tyrimas nuvedė specialiosios tarnybos agentus prie 29-rių metų vyriškio slenksčio Los Andžele. Šis vyriškis JAV laikomas „itin rafinuotu kibernetiniu nusikaltėliu su plačiais ryšiais“.

„Manoma, kad jis naudojo kenksmingą programinę įrangą pinigams vogti iš tūkstančių amerikiečių banko sąskaitų“, – praneša Kevinas Pulsenas išskirtinai Amerikos leidiniui The Daily Beast. 

„Aleksandrą Tverdochlebovą suėmė per reidą vasario 1-osios rytą, apkaltinus pagal keturis punktus elektroniniu sukčiavimu: jis įtariamas tuo, kad kartu su rusu bendrininku 2009 ir 2010 metais atakavo Amerikos finansų įstaigas, – sakoma straipsnyje. – Manoma, kad jis naudojo botnet‘ą (kompiuterių zombius) iš 10 tūkst. išlaužtų kompiuterių“.

Suimtasis areštinėje Los Andžele laukia kaltinimą pateikusio Aleksandrijos (Virdžinija) teismo sprendimo dėl apeliacijos, ar bus paleistas už užstatą, praneša leidinys. FTB nuogąstauja, kad, atsidūręs laisvėje, jis gali pabėgti į Meksiką, o iš ten – į Rusiją. 

„Banko botnetai štai jau beveik dešimt metų yra pagrindinis Rusijos kibernetinių nusikaltėlių ginklas“, – rašo straipsnio autorius ir paaiškina, kaip tai veikia. „Kenksminga programinė įranga nevagia slaptažodžių, kad hakeris vėliau juos panaudotų, – ji laukia, kada auka įeis į savo internetinį bankingą (banko skyrių), kad infiltruotųsi tenai ir paslapčia neteisėtai pervestų lėšas, nesukeliant įtarimų bankui. O jeigu staiga auka patikrins balansą ar operacijų istoriją, kenksminga operacinė įranga čia pat juos perrašys, kad nuslėptų vagystę“, – sakoma straipsnyje. Kaip rašo Pulsenas, „Rusijoje sumanytas virusas Zeusas pirma kartą išbandė tą schemą 2009 metais, ir nuo to laiko, kai kuriais vertinimais, jo pagalba pavyko pavogti milijardus“.

„JAV aptiko Tverdochlebovo pėdsakus peržiūrint dar vieno ruso – Vadimo Poliakovo – internetinius pokalbius. Tai 32 metų asmuo iš Sankt Peterburgo, kuris pernai prisipažino sukčiavęs su koncertų bilietais už milijoną dolerių, – sakoma straipsnyje. – Poliakovas vadovavo grupuotei, kuri įsilauždavo į vartotojų paskyras StubHub serveryje, kad nusipirktų tūkstančius elektroninių bilietų perpardavimui“.

„Kaltinimas Tverdochlebovui grindžiamas senais pokalbių susirašinėjimais, nėra patvirtintos informacijos apie konkrečias vagystes, – matyt, FTB agentai juos naudoja kaip svertą, kad išgautų daugiau žinių iš suimto vyriškio ir išanalizuotų informaciją iš jo kompiuterių“, – rašo autorius.

Suimtasis gimė Rusijoje ir JAV pilietybę gavo 2009 metais, vedęs amerikietę, bet, pasak tyrėjų, jiedu išsiskyrė. Kaip praneša leidinys, po Tverdochlebovo suėmimo specialioji tarnyba pradėjo atidarinėti jo depozitinius seifus: Kalifornijoje aptikti 3 seifai, kuriuose buvo saugomi 172 tūkst. dolerių šimto dolerių kupiūromis; dar vienas seifas su 100 tūkst. dolerių rastas Las Vegase“.

Šaltinis: The Daily Beast

2017.02.16; 08:08

print