G. Nausėda kalbėjosi su Ukrainos prezidentu


Prezidentas G. Nausėda. Roberto Dačkaus (Prezidentūra) nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį telefonu kalbėjosi su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu. Šalies vadovas teigia V. Zelenskiui priminęs, kad Lietuva nepavargs ir su Ukraina bus kartu iki pergalės.
 
„Ką tik telefonu kalbėjausi su Ukrainos Prezidentu Volodymyru Zelenskiu. Apie tai, kad Rusijos veiksmai – mobilizacijos paskelbimas, masinės raketų atakos prieš Ukrainos miestus, grasinimai panaudoti branduolinį ginklą – yra ne kas kita, o Putino desperacija pralaimint mūšio lauke. Apie tai, kad Baltarusija yra visavertė Rusijos sąjungininkė vykdant karinę agresiją Ukrainoje. Todėl Vakarų sankcijos turi būti griežtinamos tiek Rusijai, tiek Baltarusijai, užkertant bet kokias galimybes tas sankcijas apeiti“, – feisbuke rašė G. Nausėda.
 
Prezidentas taip pat teigia pasveikinęs V. Zelenskį ir visos jo šalies žmones su Ukrainos gynėjų diena.
 
„Pasidžiaugiau ukrainiečių karių sėkme atsikovojant vis naujas agresoriaus užgrobtas teritorijas. Tikiu, kad Vakarams operatyviai teikiant reikiamą karinę pagalbą tokių žinių bus vis daugiau. Mes žinome: nei masinės raketų atakos, nei brutalus civilių gyventojų žudymas, nei grasinimai branduoliniu ginklu neprivers ukrainiečių sudėti ginklų. Jie kaunasi ne tik už savo šalį, bet ir visą demokratinį pasaulį. Tokios tautos nugalėti neįmanoma. Ukraina kovos iki galo ir laimės. Tradiciškai perdaviau Prezidentui V. Zelenskiui linkėjimus nuo visų Lietuvos žmonių. Priminiau, jog mes nepavargsime ir neleisime pavargti kitiems. Būsime kartu su Ukraina iki pergalės“, – priūdrė jis.
 
Penktadienį pagalbos Ukrainai klausimus šalies vadovas telefonu aptarė ir su  Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda. Po apie tai bei saugumo situaciją regione šalies vadovas kalbės ir su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu.
 
Rugilė Augustaitytė (ELTA)
 
2022.10.15; 10:23
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *