G. Thunberg: būtina radikali klimato apsauga


Greta Thunberg. EPA-ELTA nuotr.

Stokholmas, rugpjūčio 18 d. (dpa-ELTA). Prieš penktąsias visame pasaulyje išgarsėjusio savo klimato streiko metines Švedijos aplinkosaugos aktyvistė Greta Thunberg paragino aktyviau kovoti su klimato krize.
Greta Thunberg. EPA – ELTA nuotr.
 
„Nors ne kartą įrodėme, kad milijonai žmonių visame pasaulyje reikalauja pokyčių, pasaulis nejuda teisinga kryptimi“, – rašė 20-metė socialiniuose tinkluose X ir „Instagram“ milijonams savo sekėjų. Klimatui kenksmingų dujų išmetimas esą toliau didėja, o planeta greičiau nei tikėtasi artėja prie kritinio taško.
 
Iš šios situacijos, anot G. Thunberg, yra tik viena išeitis. „Mums skubiai reikia radikalios klimato apsaugos, kad išgelbėtume tai, kas gali būti išgelbėta, ir kad kiek įmanoma labiau apribotume katastrofiškus klimato krizės padarinius, kuriuos žmonės jaučia jau dabar“, – rašė švedė. Ji ragino klimato judėjimą „Fridays for Future“ daryti didesnį spaudimą pasaulio lyderiams.
 
„Turime išlaikyti spaudimą, negalime leisti, kad valdantieji dėl pelno ir godumo aukotų žmones ir planetą“, – pažymėjo G. Thunberg.
Greta Thunberg dalyvavo proteste Londone prieš bankų vaidmenį klimato krizėje. EPA-ELTA nuotr.
 
Greta Thunberg suėmimo metu. EPA-ELTA nuotrauka

G. Thunberg 2018 m. rugpjūčio 20 d. – jai tada buvo 15 metų – pirmą kartą prie Švedijos parlamento surengė protestą, reikalaudama saugoti aplinką. Šį sekmadienį sueina penkeri metai nuo šios akcijos. „Mokyklos streikas už klimatą“ per kelis mėnesius virto tarptautiniu klimato judėjimu „Fridays for Future“, kuris nuo tada daugelyje šalių spaudžia imtis aktyvesnių klimato apsaugos priemonių.
 
Pati G. Thunberg šią vasarą baigė mokyklą, tačiau ir toliau penktadieniais rengia protestus – šį penktadienį jis buvo jau 261–asis iš eilės.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2023.08.19; 02:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *