Gabrielius Landsbergis. Žiaurios tragedijos kartosis, jei institucijos neveiks išvien


Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis, sukrėstas žiauraus nusikaltimo Kėdainių rajone, kai savo tėvo buvo nužudyti du mažamečiai vaikai, reiškia užuojautą vaikų mamai ir artimiesiems.

Jis taip pat kviečia politinę bendruomenę neapsiriboti vienadieniais populistiniais pareiškimais, bet kartu su Lietuvos psichinės sveikatos ekspertais ir aktyviomis nevyriausybinėmis organizacijomis pateikti kompleksinius sprendimus.

„Tokios sukrečiančios tragedijos kaip šiąnakt Kėdainių rajone, o kiek anksčiau – Kražiuose vėl kartosis, jei Lietuvos politinė bendruomenė ir ypatingai vyriausybė nesiims kompleksinių sprendimų, kurie apjungtų priemones ir iniciatyvas psichinės sveikatos, alkoholio prieinamumo ribojimo, vaikų teisių apsaugos, pašalpų mokėjimo bei smurto artimoje aplinkoje prevencijos srityse”, – teigė G. Landsbergis.

Pasak G. Landsbergio, policijos, vaiko teisių apsaugos tarnybos, socialinės rūpybos, psichinės sveikatos specialistų, seniūnijų atstovų bei nevyriausybinių organizacijų, padedančių moterims ir vaikams patyrusiems smurtą, darbas turi būti koordinuojamas tarpusavyje, nes veikdamos po vieną jos niekada nebus pajėgios išspręsti sudėtingų problemų ir užkirsti kelią tragedijoms.

„Smurtą patiriančios moterys ar smurtą pastebėję kaimynai turi žinoti, kad kreipęsi pagalbos į bet kurią iš minėtų institucijų sulauks viso „pagalbos paketo“, kurį koordinuotai suteiktų visos tarnybos ir organizacijos. Kviečiu ne tik Vyriausybės ir ministerijų vadovus, bet ir visus politinės bendruomenės narius pagal Šiaurės valstybių pavyzdžius inicijuoti tokio bendro „pagalbos paketo“ algoritmo pritaikymą Lietuvoje“, – pabrėžė G. Landsbergis.

Nuotraukoje: Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

2015.01.04; 05:47

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *