Gaisrų skaičius Brazilijos Amazonijos miškuose – didžiausias nuo 2010-ųjų


Amazonėje gaisrų dūmai driekiasi tūkstančius kilometrų. EPA-ELTA nuotr.

Brazilija, rugpjūčio 31 d. (ELTA). Gaisrų skaičius Brazilijos Amazonijos atogrąžų miškuose rugpjūtį buvo didžiausias nuo 2010 metų, rodo trečiadienį vyriausybės paskelbti duomenys. Jis pranoko rekordinius 2019-ųjų gaisrus, kurie netrukus po prezidento Jairo Bolsonaro kadencijos pradžios kėlė siaubą visame pasaulyje.
 
Nacionalinis kosmoso tyrimo institutas (INPE), vertinantis palydovų duomenis, iki rugpjūčio 30 dienos Amazonijoje registravo 31 513 gaisrų. Tai yra didžiausias gaisrų skaičius nuo 2010 metų, kai gaisrų priskaičiuota per 45 018.
 
Rugpjūtis ir rugsėjis regione laikomi gaisrų sezonu. Sausasis periodas leidžia ūkininkams padegti miškus, kad atsirastų daugiau plotų žemdirbystei.
 
Iki šių metų rugpjūčio 30 dienos jau registruota 12,3 proc. daugiau gaisrų nei 2021-ųjų rugpjūtį ir apie 20 proc. daugiau nei vidutiniškai nuo 1998 metų, rodo INPE rugpjūčio mėnesio duomenys.
 
Gaisrų skaičiaus didėjimas sutampa su Brazilijos prezidento rinkimų, kurie vyks spalį, kampanija. Abu realiausi kandidatai laikosi visiškai skirtingų pozicijų dėl Amazonijos atogrąžų miškų išsaugojimo, naudojimo ir naikinimo.
 
Apklausose pirmaujantis buvęs prezidentas Luiz Inácio Lula da Silva paskelbė, kad rimčiau rūpinsis Amazonijos apsauga. Jis kritikuoja savo dešinįjį varžovą J. Bolsonarą, kad jo kadencijos metais miškų kirtimas pasiekė 15 metų aukštumas.
 
Ekspertai kaltina J. Bolsonarą susilpninus aplinkosaugą Brazilijoje ir taip sudarius galimybes nelegaliam miškų naikinimui Amazonijos teritorijose.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.09.01; 07:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.