Geriausi Vakarų Lietuvoje 2015-aisiais metais


Praėjusį penktadienį (lapkričio 27 d.) Kurtuvėnuose (Šiaulių r.) apdovanoti geriausi Vakarų Lietuvoje įgyvendinti projektai pagal Vidaus reikalų ministerijos administruojamas, šalies regioninę politiką įgyvendinančias 2007–2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos priemones „Regioninių ekonomikos augimo centrų plėtra“, „Probleminių teritorijų plėtra“ ir „Prielaidų spartesnei ūkinės veiklos diversifikacijai kaimo vietovėse sudarymas“.

Vienam iš projektų įteiktas ir renginio dalyvių simpatijų prizas.

Nominacijos „Geriausias Vakarų Lietuvoje įgyvendintas projektas pagal priemonę „Regioninių ekonomikos augimo centrų plėtra“ laureatu pripažintas ir apdovanotas Mažeikių rajono savivaldybės administracijos įgyvendintas projektas „Juodpelkio parko ir stadiono kompleksinis sutvarkymas, įrengiant pagrindinę miesto rekreacinę ir aktyvaus laisvalaikio zoną“.

Į minėtą nominaciją taip pat pretendavo dar du Vakarų Lietuvoje įgyvendinti projektai: telšiškių – „Apleistų ir užterštų Telšių miesto teritorijų prie Masčio ežero regeneravimo ir tvarkymo atlikimo darbų I etapas (I eilė)“ ir kitas mažeikiškių projektas – „Laisvės gatvės dalies viešųjų erdvių kompleksinis sutvarkymas“.

Nominacijos „Geriausias Vakarų Lietuvoje įgyvendintas projektas pagal priemonę „Probleminių teritorijų plėtra“ laureatu tapo ir buvo apdovanotas Akmenės rajono savivaldybėje įgyvendintas projektas „Naujosios Akmenės centrinės aikštės su prieigomis kompleksiškas sutvarkymas“.

Į šią nominaciją taip pat pretendavo Joniškio rajono savivaldybės administracijos įgyvendintas projektas „Joniškio miesto centrinės dalies kompleksiškas sutvarkymas“ ir Jurbarko rajono savivaldybės administracijos projektas „Jurbarko miesto urbanistinės infrastruktūros plėtra (II etapas)“.

Akmenės rajono savivaldybės administracijos įgyvendintam projektui „Bendruomeninės infrastruktūros ir gyvenamosios aplinkos kompleksinė plėtra Akmenės ir Ventos miestuose“ laureato apdovanojimas atiteko nominacijoje „Geriausias Vakarų Lietuvoje įgyvendintas projektas pagal priemonę „Prielaidų spartesnei ūkinės veiklos diversifikacijai kaimo vietovėse sudarymas“. Į šios nominacijos laureatus taip pat pretendavo du klaipėdiškių projektai – „Judrėnų bendruomeninės ir viešosios infrastruktūros modernizavimas“ ir „Priekulės bendruomeninės ir viešosios infrastruktūros modernizavimas“.

Apdovanojimo renginio dalyvių simpatijų prizo nusipelnė jurbarkiečių įgyvendintas projektas, „Jurbarko miesto urbanistinės infrastruktūros plėtra (II etapas)“.

Pasak dvi nominacijas laimėjusios Akmenės rajono savivaldybės administracijos atstovų, projektų įgyvendinimo poreikį ir būtinumą lėmė priežastys, dėl kurių 2007 m. Akmenės rajono savivaldybė buvo pripažinta problemine teritorija, pasižyminčia aukštu nedarbo lygiu, sparčiu gyventojų skaičiaus mažėjimu, prasta socialine-ekonomine infrastruktūra, menku tiek investicinės, tiek gyvenamosios aplinkos patrauklumu.

Socialinis ir ekonominis projektų įgyvendinimo poveikis – gyvenamosios aplinkos ir gyvenimo kokybės pagerėjimas, mažesni gyvenimo kaime ir mieste kokybės skirtumai, palankesnės sąlygos plėtoti įvairesnes prekybos bei paslaugų veiklas.

Geriausių Vakarų Lietuvoje įgyvendintų projektų apdovanojimą Vidaus reikalų ministerijos Regioninės politikos departamentas ir Centrinė projektų valdymo agentūra organizavo jau trečius metus.

Informacijos šaltinis – Vidaus reikalų ministerija.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

2015.12.02; 05:54

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *