Gindami referendumą dėl nepriklausomybės protestavo tūkstančiai Katalonijos studentų ir moksleivių


Mažiausiai 10 tūkst. streikuojančių Barselonos vidurinių mokyklų moksleivių ir studentų ketvirtadienį dalyvavo demonstracijoje, kuria pasisakė už Katalonijos teisę surengti referendumą dėl nepriklausomybės.

Žygiuodami vienu pagrindinių Barselonos prospektų, kuriame sustabdė eismą, jaunuoliai skandavo: „Mes balsuosime!“ ir „Nepriklausomybė!“ Daugelis jų turėjo geltonos ir raudonos spalvų Katalonijos vėliavas.

Katalonijos valdžia tikino, kad sekmadienį numatytas plebiscitas įvyks, ir tai bus padaryta, nepaisant Madrido veiksmų, kurių šis imasi mėgindamas užkirsti kelią surengti teismo neteisėtu paskelbtą balsavimą.

Visuomenės apklausos rodo, kad, nors katalonai savo regiono nepriklausomybės klausimu yra pasidaliję, didžioji dalis jų nori, kad referendumas įvyktų ir šis klausimas galiausiai būtų išspręstas.

„Dauguma jaunų žmonių palaiko atsiskyrimą. O jei anksčiau nepalaikė, tai dabar, pamatę, kaip pastarosiomis savaitėmis elgiasi Ispanija, jau palaiko“, – agentūrai AFP sakė šešiolikmetė protesto dalyvė Aina Gonsales (Aina Gonzalez).

Per pastarąsias kelias dienas Ispanijos teisėjai ir prokurorai nurodė konfiskuoti su referendumu susijusią medžiagą, įskaitant milijonus balsalapių, uždaryti su plebiscitu susijusias interneto svetaines ir sulaikyti svarbiausius referendumo organizatorius.

Be to, buvo paleista balsavimą stebėti turėjusi taryba, o trečiadienį teismas dar nurodė policijai neleisti, kad visuomeninės paskirties pastatai būtų naudojami kaip balsavimo punktai.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.09.29; 07:30

print