Gintaras Visockas. Proarmėniškas JAV senatorius kaltinamas korupcija


Senatorius demokratas Robertas Mendesas ir jo žmona Nadin Arsaljan - Mendes
Senatorius demokratas Robertas Mendesas ir jo žmona Nadin Arsaljan – Mendes

Lietuvių skaitytojai tikriausiai bus bent sykį girdėję pono Roberto Mendeso pavardę. Tai – JAV Demokaratų partijos narys, JAV senatorius. Pastaruoju metu jis užėmė įtakingas pareigas Senate – vadovavo svarbiam Užsienio reikalų komitetui.

Kodėl šiandien jį prisimename? Niujorke jam iškelti oficialūs kaltinimai korupcija. Kaip praneša CNBC, senatoriui R. Mendesui inkriminuojami trys nusikaltimai: kyšininkavimas, sukčiavimas ir tarnybinių pareigų panaudojimas darant spaudimą. JAV specialiosios tarnybos atliko kratas jo namuose ir aptiko 500 tūkst. JAV dolerių grynaisiais, aukso luitų ir pasaulyje pačių brangiausių automobilių. .

Demokratų daugumos lyderis Senate ponas Čakas Šumeris socialiniuose tinkluose X (buvęs Twitter) pareiškė leidiniui CNBC, kad senatorius R. Mendesas laikinai stabdo savo darbą Užsienio reikalų komitete, kol nebus baigti tyrimai dėl jo veiklos.

Beje, korupcija Niujorke apkaltintas politikas R. Mendesas garsėjo kaip vienas iš įtakingiausių armėnų lobistų Amerikoje. Būtent jis visai neseniai organizavo antiazerbaidžanietiškas diskusijas JAV Senato ir Kongreso rūmuose. Būtent šis politikas kūrė įstatymo, kuriuo remiantis būtų Azerbaidžanui taikomos politinės ir ekonominės sankcijos, projektą. Būtent šis politikas atkakliai piršo nuomonę, girdi, JAV privalo paremti Armėniją ginklais, kad Baku negalėtų susigrąžinti Karabacho.

Įdomu dar ir dėl to, kad pono R. Mendeso žmona Nadin – etninė armenė. Jos tikroji pavardė – Nadin Arsaljan.

Slaptai.lt informacija

2023.09.23; 08:30

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *