Slovakijos policija sulaikė savo pačių priežiūros institucijos vadovą


Slovakijos policija sulaikė savo pačių vidaus priežiūros organizacijos vadovą.
 
Policijos tarnybinių nusižengimų tyrimo biuro vadovą Adrianą Szabo ketvirtadienį su antrankiais išsivežė specialusis „Naka“ padalinys kovai su korupcija ir organizuotu nusikalstamumu, pranešė vietos žiniasklaida.
 
Slovakijos prokuratūra transliuotojui TA3 patvirtino, kad sankcionavo suėmimą.
 
Kaip tarnybinių nusižengimų biuro vadovas, A. Szabo buvo atsakingas už policijos pareigūnų korupcinių bei kitokių nusikaltimų atskleidimą ir kovą su jais.
 
Dabar jis pats kaltinamas ėmęs kyšius grynaisiais ir elektroniniais prietaisais mainais į tai, kad nebūtų keliamos bylos policijos pareigūnams.
Sulaikymas įvyko politinių diskusijų metu dėl įtariamo liudytojų papirkinėjimo, kurį esą vykdė policijos pareigūnai.
 
Buvęs ministras pirmininkas Robertas Fico, vadovaujantis opozicinei socialdemokratų partijai „Smer-SD“, apkaltino vyriausybę, esą ji suėmė A. Szabo, kad susilpnintų policijos priežiūros instituciją ir ši nebekovotų su korupcija.
 
Dabartinis ministras pirmininkas Eduardas Hegeris atmetė tai kaip „sąmokslo teoriją“. Anksčiau jis apkaltino abi šalies socialdemokratų partijas, esą jos kritikuoja policiją tik todėl, kad pačios yra „organizuoto nusikalstamumo politinis sparnas“.
 
Opozicija cituoja gegužę tariamai į viešumą nutekėjusią informaciją iš vidaus žvalgybos tarnybos SIS.
 
Joje sakoma, kad sulaikytiems įtariamiesiems buvo daromas spaudimas siūlant pinigų ir reikalaujant daryti melagingus pareiškimus opozicijos politikų atžvilgiu.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.06.04; 10:24
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *