„Girti diplomatai posėdžiuose”


Labai dažnai į darbinius pasitarimus bei oficialius posėdžius ir net į svarbias derybas kanadiečiai diplomatai atsineša viskio, o prancūzai – vyno, rašo Elmaras Burkija laikraščio "Corriere della Sera" svetainėje.

„Išgerkim už taiką ir už biudžetą!“ Tokie tostai dažnokai skamba Jungtinių Tautų Organizacijos koridoriuose. Tad nenuostabu, kad viename posėdyje, omenyje turimas JTO Biudžeto komisijos posėdis, atsistojo Amerikos diplomatas ir papriekaištavo kolegoms: „Ateityje derybos turi vykti dalyvaujant blaiviems atstovams“.

Reikia būtinai pažymėti, kad JAV pasiekė „strateginių laimėjimų“ būtent dėka kai kurių girtų derybininkų“, tvirtina oponentas žinutės autorius.

Pasirodo, JTO tradiciškai įsivaizduojama, kad truputis alkoholio tik padeda derybose, bet ateiti į darbinius pasitarimus girtam – tai jau per daug, rašo autorius. Prieš šv.Kalėdas ir be to sudėtingas derybų procesas dėl JTO biudžeto buvo dar sudėtingesnis, nes daugelis diplomatų atėjo jau įsilinksminę. Pasak Džozefo Torsellos, JAV atstovo JTO Biudžeto komisijoje, „JAV nori pateikti siūlymą, kad ateityje derybos vyktų tik „zonose be alkoholio“.

Kai kurie diplomatai patvirtina, kad dažnai kolegos ateina į darbą pagirioti. „Ne tik afrikiečiai mėgsta išgerti, – sako diplomatas iš JTO Saugumo Tarybos, dalyvavęs daugelyje biudžetą svarsčiusių posėdžių, – rusai irgi mėgsta išgerti“.

Nieko nuostabaus, komentuoja žurnalistas: kanadiečiai visada atsinešdavo viskio,  prancūzai – butelių vyno, o rusai – degtinės..

Šaltinis: "Corriere della Sera"

2013.03.18

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *