Gruzija: šantažas per „homoseksualų šnipinėjimo tinklą”?


Leidinio “Die Presse” duomenimis, Gruzijos prokuratūra pradėjo tyrimą prieš buvusį Gruzijos karo policijos vadovą. Jis kaltinamas tuo, kad neteisėtais metodais ėmė tarsi į rekrūtus agentus–homoseksualus,palaikiusiais artimus santykius su atitinkamos orientacijos garsenybėmis, kurias atsivesdavo į išsinuomotus už valstybės pinigus butus su įrengtomis vaizdo stebėjimo kameromis.

Tuose butuose buvo nufilmuota dešimtys „kompromituojančių vaizdo įrašų“, naudojamų šantažui siekiant išgauti piniginę ir idėjinę paramą valdančiajai partijai.

Leidinys primena, kad nuo 2012-ųjų metų spalio Gruzijoje vyksta žiauri konkurencinė kova tarp prezidento Michailo Saakašvilio ir naujos jo politinio priešininko Bidzinos Ivanišvilio vyriausybės.

“Transparency International”atstovas Tbilisyje Mattiasas Huteris mano, kad atėjus į valdžią B.Ivanišviliui teisingumas koncentruojasi į „politines bylas, kuriose įpainioti ankstesnės vyriausybės nariai“, ir pažymi, kad atitinkamos kompromituojančios medžiagos perdavimas žiniasklaidai kertasi su nukentėjusiųjų privataus gyvenimo apsauga.

Nuotraukoje: naujasis Gruzijos vadovas Bidzina Ivanišvilis.

Šaltinis: “Die Presse”

2013.01.27

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *