JAV terapijos metodai, kurių tikslas – „atstatyti“ heteroseksualinę orientaciją, stengiasi per teismą apginti savo teisę egzistuoti, – praneša „La Vanguardia” straipsnyje, parengtame pagal EFE agentūros medžiagą.
Nuomonės apie tuos metodus skiriasi, aiškina leidinys. „Medikų bendruomenė vertina juos kaip potencialiai žalingus“, – sakoma straipsnyje.
„Tie, kas „išsigydė“, pastiprina terapeutų argumentus savo paliudijimais. Tie, kas laiko save nukentėjusiais nuo gydymo metodų, juos kritikuoja“, – sakoma straipsnyje.
Tuo tarpu, jeigu teisėjai nevetuos, Kalifornijoje sausio 1 įsigalios „Bandymų pakeisti seksualinę orientaciją įstatymas“. Jis draudžia bet kokius „gydymo“ metodus, kurių tikslas – pakeisti seksualinę orientaciją asmenims iki 18 metų.
Šiandien federalinis teismas Sakramente svarstys ieškinį, kad laikinai būtų sustabdytas įstatymo galiojimas. Įstatymo priešininkai mano, kad jis priimtas remiantis „politiniais motyvais, neturinčiais nieko bendro su mokslu“. Jie perspėja: tie, kas „patiria nepageidautiną potraukį savo lyties asmenims“, negalės gauti deramos pagalbos pagal savo „moralinius ir religinius įsitikinimus“.
Tuo tarpu naujasis įstatymas kyla iš „American Psychological Association” pranešimo, kuriame pasakyta, kad terapija, atstatanti lytinę orientaciją, turi neigiamų poveikių: „tai depresija, nerimas ir savižudiškos tendencijos“. Tiesa, pranešimo autoriai aptiko, kad tikslių duomenų, vienareikšmiškai patvirtinančių „atstatomosios terapijos žalą“, nėra, o kai kurie pacientai iš tikrųjų tapo heteroseksualais.
O ką sako įstatymo šalininkai? Advokatas Kristoferis Stollas, atstovaujantis „National Center of Lesbian Rights”, mano, kad tie terapijos metodai įteigia nepilnamečiams nenormalumo kompleksą. Tuo tarpu vaikai ir paaugliai, atstumti savo šeimų, nusižudo 8 kartus dažniau už suaugusius.
Šaltinis: „La Vanguardia”
2012.12.10