HRW: Ukraina negali rodyti rusų karo belaisvių veidų


Rusų karo belaisviai. Ukraina

Vašingtonas, kovo 17 d. (AFP-ELTA). Žmogaus teisių organizacija „Human Rights Watch“ (HRW) paragino Ukrainą nustoti internete skelbti rusų karo belaisvių vaizdus. Toks elgesys su karo belaisviais pažeidžia Ženevos konvencijas, o kartu ir tarptautinę teisę, ketvirtadienį pareiškė organizacija.
 
„Ukrainos institucijos turi liautis socialinėje žiniasklaidoje ir pranešimų programėlėse rodyti į nelaisvę paimtus Rusijos karius“, – pareiškė HRW. Tai ypač taikytina įrašams, kuriuose vaizduojami „pažeminti ar įbauginti“ rusų kariai.
 
Organizacija, be kita ko, kritikavo vaizdo įrašą, paskelbtą Ukrainos žvalgybos SBU portale, kuriame kariai verčiami „atskleisti savo pavardę, identifikacijos numerį ir kitą asmeninę informaciją“. Panašių vaizdų esą būta ir Ukrainos vidaus reikalų ministerijos portale.
 
HRW patarėja teisės klausimais Aisling Reidy pabrėžė, kad rusų daliniai Ukrainai vykdo rimtus teisės pažeidimus, kurie „sukelia intensyvias civilių kančias“. Tačiau ir Ukrainai turi laikytis „aiškių įsipareigojimų, įskaitant teisėtą elgesį su karo belaisviais“. HRW ir raštu Ukrainos vyriausybei pareiškė savo susirūpinimą dėl karo belaisvių vaizdų.
 
Rusijos karo belaisvių vaizdų platinimą prieš tai jau sukritikavo Tarptautinis Raudonasis Kryžius (IKRK).
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.03.18; 06:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *