Į prokurorės argumentus atsižvelgta – buvusi Skuodo darbo biržos direktorė nuteista


Lietuvos apeliacinis teismas sutiko su Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorės Vaidos Pužauskienės apeliacinio skundo argumentais.

Buvusi Skuodo darbo biržos direktorė pripažinta kalta dėl to, kad padėjo vienos įmonės direktorei apgaule įgyti didelės vertės svetimą turtą. Klaipėdos apygardos teismas 2014 metų liepą buvo nusprendęs, kad I. M. U. nepadarė veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Atliekant ikiteisminį tyrimą buvo nustatyta, kad Skuodo darbo biržos direktorė su vienos tame pačiame mieste veikiančios įmonės direktore pasirašė sutartį, pagal kurią įmonei buvo skirta 324 tūkstančių litų parama projektui vykdyti. Skuodo darbo biržos direktorė pagal savo įgaliojimus privalėjo užtikrinti, kad būtų įgyvendinami projekto tikslai, tačiau reikalingi patikrinimai atliekami nebuvo, o skirta parama panaudota ne pagal paskirtį.

Tačiau 2014 metų liepą Klaipėdos apygardos teismas kaltomis nepripažino nei Skuodo darbo biržos direktorės, nei tame pačiame mieste veikiančios įmonės direktorės ir išteisino jas sprendimą grįsdamas tuo, kad negalima įrodyti, jog nuo paramos skyrimo pradžios iki galutinio atsiskaitymo jos veikė išvien. Įmonės direktorės I. B. veika perkvalifikuota iš sukčiavimo į tikslinės paramos panaudojimą ne pagal paskirtį, o Skuodo darbo biržos direktorė I. M. U. nuteista tik už tarnybos pareigų neatlikimą. Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Vaida Pužauskienė tokį Klaipėdos apygardos teismo nuosprendį apskundė.

„Džiaugiuosi, kad Lietuvos apeliacinis teismas išgirdo mano argumentus ir įvertino ikiteisminio tyrimo metu pareigūnų surinktus duomenis apie Skuodo darbo biržos direktorės ir tame pačiame mieste veikiančios įmonės direktorės kartu padarytą nusikaltimą – valstybės lėšų netinkamą panaudojimą. Byla buvo labai sudėtinga ir truko labai ilgai, tačiau įdėtos pastangos atskleidžiant šią nusikalstamą veiką nenuėjo veltui ir teisingumą šioje byloje pasiekti pavyko“, – teigė šiam ikiteisminiam tyrimui vadovavusi prokurorė.

Nors prokurorė apeliaciniame skunde nurodė, kad skundžia nuosprendžio dalį ir dėl I. B., ir dėl I. M. U., tačiau apeliacinio skundo dalis dėl įmonės direktorės I. B. nebuvo nagrinėta, nes moteris proceso metu mirė.

Skundą  išnagrinėjęs Lietuvos apeliacinis teismas prokurorės argumentus pripažino pagrįstais ir buvusią Skuodo darbo biržos direktorę pripažino kalta bei skyrė jai metų ir 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 2-iems metams. Moteriai taip pat skirta 2 tūkstančių 635 eurų bauda.

Informaciją pateikė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Ignė Rotautaitė (Klaipėda).

2016.01.07; 14:04

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.