Kruvini 230 milijonų aferos pėdsakai driekiasi tolyn


Maždaug prieš metus Šveicarijos tardytojai, gavę informacijos iš Aleksandro Perepilično, pradėjo tirti schemą, kaip Rusijos mokesčių valdininkai per Šveicarijos bankus plovė pinigus.

Prieš dvi savaites 44-rių metų A.Perepiličnas netikėtai mirė.

Tačiau tos istorijos, kuri yra slegiančiai realus kaltinamasis verdiktas šiuolaikinei Rusijai, ištakos glūdi šaltoje Butyrskajos kameroje, kur 2009 metais mirė Sergejus Magnickis, rašo “The Independent”.

„Magnickio mirtis galėjo likti eilinis epizodas ilgame mirčių kalėjime sąraše, tačiau ji įžiebė liepsną, suvienijusią tuos, kas nori padaryti galą Rusijos vyriausybinių valdininkų korupcijai ir nebaudžiamumui kaip reiškiniui, ir sukėlė diplomatinių konfliktų, nusiritusių per visą pasaulį“, – rašo korespondentas Jerome Taylor.

Rusijos nenoras persekioti tikruosius Sergejaus Magnickio atskleistus aferos kaltininkus nesustabdė “Hermitage Capital” fondo vadovo Viljamo Brauderio, kuris su komanda ekspertų pradėjo savą tyrimą. Maždaug prieš metus jis pareiškė, kad kažkoks Rusijos verslininkas jam pranešė naujų detalių apie tai, kaip vogti pinigai buvo plaunami per Šveicarijos bankus.

Leidinys turi informacijos, kad tas informatorius buvo Aleksandras Perepiličnas, viena iš grandžių pinigų plovimo grandinėje ir miręs prie savo namų Anglijoje, Surėjaus grafystėje maždaug prieš tris  savaites.

A.Perepiličnas perdavė tardytojams išrašus iš dviejų slaptų sąskaitų “Credit Suisse Ciuricho” filiale, iš kurių matyti, kad keletą mėnesių po to, kai Olgos Stepanovos vadovaujama Maskvos mokesčių inspekcija pritarė sukčiavimo su “Hermitage Capital” mokesčiais schemai, jos vyras Vladlenas gavo 10,9 mln. dolerių per fiktyvią kompaniją, užregistruotą Kaire. Šveicarijos sąskaitos buvo naudojamos ir viloms pirkti Juodkalnijoje ir Dubajuje.

Gavę tokios informacijos Šveicarijos tardytojai pareiškė, kad pradeda tirti ir įšaldo sąskaitas “Credit Suisse” banke iki visų aplinkybių išsiaiškinimo. Netikėta A.Perepilično mirtis reiškia, kad jis jau nebegalės pateikti tyrėjams naujos informacijos, konstatuoja leidinys. Tačiau su tyrimu susiję asmenys mano, kad jis jau pasakė viską, ką žinojo.

Šveicarijos tardytojai įsitikinę, kad jo mirtis nesutrukdys tyrimo, kuris ką tik pradėtas, praneša laikraštis.

Nuotraukoje: advokatas Sergejus Magnickis, 2009-aisiais metais miręs Butyrskajos kalėjimo kameroje.

Šaltinis: “The Independent”

2012.12.04

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *