STT: Aukščiausiasis Teismas buvusio „Aukštaitijos vandenų“ generalinio direktoriaus nepasigailėjo


Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė buvusio „Aukštaitijos vandenų“ generalinio direktoriaus Rimanto Liepos ir UAB „Aukštuminių statybų technologijos“ direktoriaus Dariaus Simanavičiaus kasacinius skundus ir paliko galioti Panevėžio miesto apylinkės teismo ir Panevėžio apygardos teismo nuosprendžius.

Buvęs „Aukštaitijos vandenų“ generalinis direktorius buvo pripažintas kaltu dėl sukčiavimo ir piktnaudžiavimo, jam skirta 3,6 metų laisvės atėmimo bausmė ir jos vykdymas atidėtas dvejiems metams, taip pat ketverius metus jam uždrausta dirbti vadovaujamą darbą. UAB „Aukštuminių statybų technologijos“ direktoriui Dariui Simanavičiui, pripažintam kaltu dėl sukčiavimo, skirta 7 530 eurų (26 tūkst. litų) bauda.

Šioje baudžiamojoje byloje Panevėžio miesto apylinkės teismas pripažino kaltais dėl sukčiavimo ir dokumentų suklastojimo ir kitus asmenis: „Aukštaitijos vandenų“ meistrui Virgilijui Jonui Gečiauskui skirta 13 tūkst. litų (3 768 eurų) bauda, AB „Panevėžio statybos trestas“ filialo „Gerbusta“ vyriausiajam inžinieriui Kęstučiui Kastrickui – 26 tūkst. litų (7 536 eurų) bauda, „Gerbustos“ statybos darbų vadovui Mykolui Jurgaičiui – 20 tūkst. litų (5 797 eurų) bauda, „Gerbustos“ statybos darbų vadovui Juozui Česnakui –17,5 tūkst. litų (5 072 eurų) bauda. Šie nuteistieji kasacine tvarka nuosprendžio neskundė.

Atlikdami ikiteisminį tyrimą, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai nustatė, kad bendrovėje „Aukštaitijos vandenys“ buvo imituojami nuotekų tinklų tiesimo darbai. Susitarus su AB „Panevėžio statybos trestas“ filialo „Gerbusta“ vadovais buvo suplanuota, kaip neteisėtai gauti valstybės ir Europos Sąjungos lėšų.

UAB „Aukštaitijos vandenys“, rengdama 1,8 mln. Lt darbų sąmatą, į ją įtraukė ir darbus, kurie jau buvo atlikti. Suklastojus dokumentus, seni nuotekų tinklai buvo įforminti kaip „Gerbustos“ naujai nutiesti. Taip atsirado galimybė gauti atlyginimą už tariamai atliktus darbus.

Piktnaudžiaujant tarnybine padėtimi ir sukčiaujant, klastojant darbų, neva atliktų Paviešečių kaime, aktus ir kitus dokumentus, apgaule galėjo būti pasisavinta daugiau kaip 120 000 litų.

Tačiau STT Panevėžio valdybai išaiškinus šią apgaulę, Aplinkos projektų valdymo agentūra, administruojanti Europos Sąjungos lėšas, dėl nustatyto pažeidimo sumažino bendrovei „Aukštaitijos vandenys“ šiam projektui skirtus pinigus beveik 160 tūkst. litų.

Informacijos šaltinis – STT.lt portalas.

2015.12.31; 05:26

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *