Į vaikų darželį Monrealyje rėžėsi autobusas, sunkiai sužeisti vaikai


Kanados vėliava

Otava, vasario 8 d. (AFP-ELTA). Kvebeko policija mano, kad autobuso vairuotojas, anksčiau trečiadienį nukreipęs autobusą į vaikų darželį ir nužudęs du vaikus, tai padarė tyčia, tačiau jo motyvo dar nežino.
 
„Manome, kad tai padaryta tyčia, bet nežinome motyvo“, – sakė Monrealio Lavalo priemiesčio policijos viršininkas Pierre’as Brochet. Jis pridūrė, kad nužudymu įtariamas ir areštuotas 51 metų vairuotojas anksčiau nebuvo teistas.
 
Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau pareiškė esąs „priblokštas“ trečiadienio incidento, kai į vaikų darželį netoli Monrealio rėžėsi autobusas, nukentėjo mažiausiai aštuoni žmonės, įskaitant vaikus.
 
„Esu priblokštas. Mes visi“, – sakė jis žurnalistams Kanados parlamente Otavoje ir pridūrė, kad „negali nė įsivaizduoti, ką išgyvena šeimos“.
 
Pareigūnai pranešė, kad autobusui atsitrenkus į vaikų darželį Monrealio priemiestyje aštuoni žmonės buvo sunkiai sužeisti, tarp jų – vaikai. Policija iškart neatskleidė avarijos priežasties, nors susidūrimą matę tėvai tvirtino, kad tai galėjo būti padaryta tyčia.
 
„Padėjau sutramdyti iš autobuso išlipusį vairuotoją“, – Kanados radijui verkdamas pasakojo vienas tėvas. Jo žmona sakė, kad vyras buvo „pusiau nusirengęs“ ir abu matė, kad jis „tyčia vairavo į vaikų darželį“.
 
Kvebeko viešojo saugumo ministro Francois Bonnardelio teigimu, autobuso vairuotojas sulaikytas, policija tiria, ar avarija buvo tyčinė. Pasak pareigūnų, keli vaikai įstrigo po transporto priemone, kai ji apie 8.30 val. (15.30 val. Lietuvos laiku) rėžėsi į pastatą.  
 
Įvykio nuotraukose matyti, kad autobusas atsitrenkė į pastato, kuris nėra šalia kelio ar automobilių stovėjimo aikštelės, šoną. Matyti ant automobilio priekio užkritusi stogo dalis. Policija aptvėrė teritoriją, vyko gelbėjimo darbai. Aukos buvo nuvežtos į ligoninę.
 
Viljama Sudikienė (ELTA)
 
2023.02.09; 06:52
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *