Paskutiniame detektyvo akte pasirodo slaptosios tarnybos


Vienas iš Didžiosios Britanijos specialiosios paskirties karių prisipažino, kad automobilio, kuriuo važiavo ledi Diana, vairuotojas buvo apakintas, rašo Klaudijus Gallas laikraštyje La Stampa.

„Su Velso princesės Dianos mirtimi susijusios istorijos dalyviais tampa SAS komandosas, o tai suteikia naujų bruožų sąmokslo teorijai, susijusiai su 1997 metų rugpjūčio 31-osios naktimi. Neseniai už neteisėtą ginklo laikymą buvo nuteistas vienas seržantas iš SAS. Tame teismo procese buvęs liudytojas neva tai sakęs savo uošviams, kad mirtina avarija, kurioje žuvo ledi Di, buvo sąmoningai išprovokuota žmogaus iš Didžiosios Britanijos specialiųjų padalinių. Skotland Jardas nagrinėja tą informaciją, bet tyrimas kol kas neatnaujintas“, sakoma straipsnyje. 

„Analogiškai suformulavo savo pareiškimus ir Ričardas Tomlinsonas, buvęs Didžiosios Britanijos specialiųjų tarnybų agentas, liudijęs ir procese Prancūzijoje. R.Tomlinsonas pasakojo, kad matė MI 6 štabo būstinėje Serbijos prezidento Slobodano Miloševičiaus pašalinimo planą, kuris buvo keistai panašus į epizodą, per kurį Paryžiuje Almos tunelyje žuvo Diana. Kalbama apie tuneliu važiavusio automobilio vairuotojo apakinimą specialiu šautuvu, naudojamu specialiuosiuose padaliniuose. Buvęs agentas tvirtina, kad Anri Polis, vairavęs mersedesą, kuriuo važiavo princesė ir Dodis al Fajedas, daugiau ar mažiau sąmoningai bendradarbiavo su Didžiosios Britanijos specialiosiomis tarnybomis. Pagal visų tyrimų, Prancūzijos ir Britanijos, rezultatus jis yra vienintelis tragedijos kaltininkas, nes buvo girtas“, – primena korespondentas. 

Sotland Jardo tyrimais, pavadintais „Operacija Paget“, buvo nustatyta, kad planas nužudyti apakinant iš tikrųjų egzistavo, bet jis buvo sudarytas ne S.Miloševičiui, o kitam serbų lyderiui likviduoti.

R.Tomlinsonas nebuvo laikomas svarbiu liudytoju, nes dėstė tik savo prielaidas. Tikroviškumo jo kalboms pridėjo ponas Fransua Levistras, kuris važiavo tuneliu prieky mersedeso. F.Levistras papasakojo prancūzų teisėjams, kad užpakalinio vaizdo veidrodėlyje jis matė motociklu važiuojantį žmogų, prisišliejusį prie mersedeso, paskui plykstelėjo šviesa ir susidūrimo smūgis. 

Amerikietė Patricija Kornuel, romanų apie policininkus autorė, atliko savo tyrimą, sakoma straipsnyje. Pasak jos, ledi Dianos automobilio palikti pėdsakai ant asfalto rodo ne stabdymą, o staigų nubloškimą. Rašytoja tvirtina, jog Prancūzijos policija netyrė A.Polio batų padų, kad nustatytų, ar jis stabdė paskutiniu momentu.

Nuotraukoje: mįslingomis aplinkybėmis autoavarijoje žuvusi Didžiosios Britanijos princesė Diana.

Šaltinis: La Stampa

XXX

Slaptai.lt redakcijos pastaba.

Skaitytojams, susidomėjusiems šia istorija, primename, kad 2011.07.14 apie Ričardą Tomlinsoną esame paskelbę išsamią Antano Rašimo publikaciją "Ričardo Tomlinsono laukė puiki žvalgybininko karjera".

http://slaptai.lt/zvalgyba-kontrzvalgyba/4579-ricardo-tomlinsono-lauke-puiki-zvalgybininko-karjera.html

2013.08.23

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *