Ikiteisminiame tyrime dėl valstybės paslapties atskleidimo gauti duomenys dėl galimos tiriamų įvykių sekos


Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Gintas Ivanauskas informavo, kad jo vadovaujamame ir Specialiųjų tyrimų tarnybos atliekamame ikiteisminiame tyrime dėl piktnaudžiavimo ir valstybės paslapties atskleidimo, yra gauti duomenys, kurie leidžia konstatuoti, kaip įslaptinta informacija pateko į žiniasklaidos priemones ir kas iš valstybės tarnautojų tame dalyvavo.

Įtarimai šiuo metu dar niekam nėra pareikšti, tyrimas tęsiamas.

Apie tyrimo rezultatus buvo informuotos atitinkamos valstybės institucijos, kurios turėtų priimti sprendimus dėl leidimų dirbti su įslaptinta informacija bei toliau eiti užimamas pareigas.

Taip pat, vadovaujantis Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo nustatyta tvarka, yra kreiptasi į Lietuvos Respublikos paslapčių apsaugos koordinavimo komisiją prašant pateikti išvadą dėl Valstybės saugumo departamento suteiktos informacijos slaptumo žymos pagrįstumo.

Tik tuomet, kai tokia išvada bus pateikta, bus galima tinkamai įvertinti ir pagal LR baudžiamąjį kodeksą kvalifikuoti padarytą veiką.

Atsižvelgiant į tai, kad šis neužbaigtas ikiteisminis tyrimas yra susijęs su valstybės paslaptį sudarančia informacija, svarbūs procesiniai sprendimai dar bus priimami, taip pat siekiant užtikrinti nekaltumo prezumpciją visų jame dalyvaujančių proceso dalyvių atžvilgiu, tyrimui vadovaujančio prokuroro G. Ivanausko sprendimu detalesnė informacija apie tyrimą šiuo metu negali būti teikiama bei viešinama, kaip kenkianti tyrimo sėkmei.

Minėtas tyrimas dėl valstybės paslaptį sudarančios informacijos atskleidimo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamente buvo pradėtas šių metų spalio 31 d., jį atlikti buvo pavesta STT.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyrius.

2013.11.15

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *