Vytauto Pociūno našlė reikalauja VSD tyrimo dėl vyro žūties


Baltarusijoje mįslingai žuvusio Vytauto Pociūno našlė Liudvika Pociūnienė per teismus siekia įpareigoti Valstybės saugumo departamentą (VSD) atlikti išsamų tyrimą dėl jos vyro žūties.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas išnagrinėjo našlės skundą ir kovo 22-ąją skelbs sprendimą, kuris bus galutinis ir neskundžiamas.

L.Pociūnienės advokatas Jonas Butkus teismui sakė, kad akivaizdu, jog VSD atliko tyrimą dėl V.Pociūno žūties, tačiau tyrimas atliktas skubotai, per dvi dienas.

VSD atstovas Ramūnas Ramanauskas teismui teigė, kad šiuo metu prokuratūra dar negali pasakyti, ar V.Pociūno mirtis įvyko dėl nusikalstamų veikų, ar galima patvirtinti per ikiteisminį tyrimą keliamą galimo nužudymo versiją. VSD atstovas sakė, kad dar nėra baigtas ikiteisminis tyrimas, ir nėra išvados, jog karininko žūtis susijusi su tarnyba – “kai įvyko žūtis, jis nevykdęs jokių VSD įgaliojimų”. Tačiau ši išvada “nėra galutinė” ir negalima priimti sprendimo dėl kompensacijos mokėjimo.

Našlė L.Pociūnienė po teismo posėdžio žurnalistams sakė, kad VSD tyrimas turėjo trukti ne dvi dienas, o galbūt keletą metų. Ji pabrėžė, kad saugumui trūksta geros valios ir gero noro, kad vyksta “institucijų stumdymasis”. Jos advokatas atkreipė dėmesį, kad VSD tarnybinį tyrimą atliko tik 2011 metais, kai nuo V.Pociūno žūties jau buvo praėję penkeri metai.

Advokato žiniomis, ikiteisminio tyrimo byloje yra daug įrodymų, kad V.Pociūnas vykdė VSD tyrimą, kad Baltarusijoje buvo VSD siuntimu, oficialaus atleidimo iš VSD nebuvo, tik buvo perkeltas į Užsienio reikalų ministeriją. Našlė L.Pociūnienė, teismuose prašanti iš VSD jai priteisti dešimties metų vidutinį V.Pociūno atlyginimą, yra sakiusi, jog pinigai jai nėra svarbūs. Ji tiesiog norėtų, kad būtų sutvarkyta įstatyminė bazė dėl panašių įvykių. Advokatas teigė, kad įstatymai leidžia L.Pociūnienei pasirinkti kompensaciją ir, ją gavus iš VSD, ministerijos skirtus pinigus moteris grąžintų.

Gintaro Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: mįslingomis aplinkybėmis Baltarusijoje žuvusio VSD karininko Vytauto Pociūno našlė Liudvika Pociūnienė.

2012.03.19

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *