Ilgapirščio vagystes išnarplioti padėjo nusikaltimo vietoje pamestas mobilusis telefonas


Šiaulių apygardos prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje turto sugadinimu, vagystėmis ir šaunamojo ginklo pagrobimu kaltinamas dvidešimt septynerių metų panevėžietis E. K. 

Įvykis, kurio padarymu kaltinamas jau anksčiau už turto prievartavimą ir vagystę teistas E. K., vyko 2014 metų pabaigoje. Tada iš Šiaulių rajono Kužių miestelio gyventojos buto buvo pavogti 300 litų (86,89 eurų). Apverstame bute, tarp išmėtytų rūbų, nukentėjusioji rado pamestą mobilųjį telefoną. Supratus, kad telefonas galėjo būti pamestas bute „besidarbavusio“ ilgapirščio, savininkė iš karto atidavė telefoną policijos pareigūnams. 

Po kelių savaičių galimai to paties vyro buvo įsibrauta į gyvenamąjį namą Joniškio rajono Gasčiūnų kaime. 

Palikę tvarkingus namus, vakare šeimininkai nepatikėjo savo akimis. Radus išdaužtą langą ir sujauktus kambarius buvo aišku, kad į namus įsibrauta vagies. Paaiškėjo, kad pavogta auksinių papuošalų, aksesuarų, kvepalų ir elektronikos prietaisų, kurių vertė – daugiau nei 35 tūkstančius eurų.

Išplėštas ir name stovėjęs seifas. Paimtas jame saugotas šaunamasis ginklas su šaudmenimis. Seifo turinio nuostolis – daugiau nei 1000 eurų. 

Abu įvykius padariusį įtariamąjį pavyko rasti tik po kelių mėnesių. Nutarus ištirti po pirmojo įvykio rastą mobilųjį telefoną, paaiškėjo, kad ant telefono esantys biologiniai pėdsakai atitinka E. K. pirštų antspaudus.

Ikiteisminio tyrimo metu atlikus kratą E. K. ir  jo motinos namuose buvo rastas pavogtas kompiuteris. Jį atpažino nukentėjusiųjų dukra, kuriai ir priklausė šis įrenginys.

Panevėžietis buvo suimtas, tačiau savo kaltės nepripažino.

Pagal Baudžiamojo kodekso 178 straipsnio 2 ir 3 dalį, 187 straipsnio 1 dalį bei 254 straipsnio 1 dalį ilgapirščiui gresia iki aštuonerių metų laisvės atėmimo.

Informacijos šaltinis – Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyrius, vyriausioji specialistė Gabrielė Gendvilaitė (Šiauliai).

2015.10.19; 06:03

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *