„Jeigu tai atrodo kaip tarakonas, ir juda kaip tarakonas, tai jis iš tikrųjų gali būti rusų robotas“,– rašo Nilas V. Pateilis Foreign Policy tinklaraštyje, skirtame inovacijoms.
„Sukurtas Kaliningrado Baltijos federalinio Emanuelio Kanto universiteto tyrėjų, tas ypatingas robotas su automatinio valdymo sistema yra tokio pat dydžio, jo greitis ir kitų elgesio parametrų charakteristikos tokios pat, kaip ir tikrojo tarakono. 4 colių robotas naudoja nedidelį komplektą šviesos jutiklių ir siųstuvų, ir kontaktinių ir nekontaktinių, kad apeitų kliūtis ir greitai judėtų maždaug 1 pėdos per sekundę greičiu – be nuotolinio valdymo – iki 20 minučių“, – sakoma straipsnyje.
„Skirtas paieškos bei gelbėjimo operacijoms, pavyzdžiui, ieškoti išlikusių gyvųjų sugriuvusiuose pastatuose, jis turi ir tamsesnį tikslą – šnipinėjimą. Robotas gali nešti ant savęs iki 10 gramų svorio, o to visiškai pakanka mažytei kamerai“, – rašo straipsnio autorius.
„Tad kai kitą sykį pamatysite, kaip po jūsų virtuvę laksto tarakonas, neužmirškite nusišypsoti prieš kamerą“, – ironizuoja tinklaraštis.
Žurnalistas taip pat praneša apie kitas inovacijas: „Seulo nacionalinio universiteto tyrėjai sukūrė bioelektroninę nosį – plokščią 7 iš 15 milimetrų dydžio plastiko gabalėlį, pripildytą organinių, laboratorijoje sukurtų uoslės receptorių, kurie gali atpažinti pavojingas vandens pernešamas bakterijas“.
Alibi Routing programa, sukurta Merilendo universiteto programuotojų, leidžia patiems vartotojams spręsti, kaip keliauja jų informacija internetinėje erdvėje, išvengdama „nedraugiškų šalių“ ir pavojingų maršrutų, kuriuose ji gali būti sučiupta.
„Taigi galite neabejoti, kad nelabai tolimoje ateityje žmonės visur galės atlikti bankines operacijas tiesiogiai internete (on-line), siųsti asmeninius dokumentus ir žiūrėti nesibaigiančius vaizdo filmus apie kačiukus visiškai privačiai“, – rašo Pateilis.
Rugsėjo mėnesį grupė Karnegi-Mellono universiteto (Pitsburgas) tyrėjų pademonstravo silikono pagrindu sukurtą vos kelių milimetrų ilgio ir pločio sensorių, įterpto į kapsulę, kuris skirtas medicininiams tyrimams. Kapsulė praryjama ir per anteną perduoda duomenis išorėn į kompiuterizuotus prietaisus, praneša leidinys.
Informacijos šaltinis: Foreign Policy.
2015.12.24; 06:55