Internetinė televizija – jau čia pat


Grupė žmonių, kurie nėra naujokai interneto erdvėje ir kurie turi savo asmeninius portalus www.sarmatija.lt, www.vaigauskas.lt, www.slaptai.lt, www.internetinetv.lt, šiandien buriasi į bendrą komandą, siekdami įkurti populiarią, padorią, visuomeniškai aktualią internetinę televiziją. Tiksliau tariant, mes siekiame sukurti būtent tokią internetinę svetainę, kuri atliktų televizijos funkcijas – rodytų informacines, analitines, kultūrines, politines laidas. Mūsiškė internetinė TV nuo LNK ar LRT skirtųsi tik tuo, kad videosiužetai žiūrovui būtų prieinami ne televizoriaus, o interneto pagalba.

Saulius NOVIKAS

Tokia televizija suburtų ne tik mūsų šalies vartotojus, bet visus, kurie naudojasi interneto teikiamomis galimybėmis. Ypač tai būtų aktualu jaunimui, kuris abejingas televizijos sklaidai ir didžiąją savo laiko dalį praleidžia interneto platybėse.

Iki šiol mes siekėme savo tikslų pavieniui. Tačiau jų siekdami puikiai supratome, kad veikdami kartu, dirbdami draugiškoje komandoje, mes galim pasiekti daugiau. Mūsų darbas būtų ir našesnis, ir kokybiškesnis. Šiandien mes jau valdome būtiniausias, reikalingiausias technologijas, turime reikiamą bazę tokiai televizijai, nes kiekvienas iš čia išvardintų partnerių jau transliuoja video siužetus savo internetinėse svetainėse.

Šiuolaikinės technologijos leidžia su minimaliausiomis sąnaudomis siekti gražių ir prasmingų tikslų, todėl susivienijus, tikimės, pradės veikti puikus internetinės televizijos portalas, kuriam nereikia milžiniškų kapitalinių įdėjimų ir kuris net šiais ekonominio sunkmečio metais – įmanomas.

Bendras internetinės televizijos portalas su programų tinkleliu leis kiekvienam iš mūsų užimti tą nišą, kuri labiausiai mums prie širdies, kurią labiausiai išmanome.

Tai tik pagrindiniai mūsų kuriamos internetinės televizijos koncepcijos akcentai.

Siūlomas televizijos pavadinimas – Versmės (tai virsmas, naujas gyvenimas, prisiminta sena, galiausiai – judėjimas ir judėjimas gero link).

Siūlomos televizijos tinklelio laidos:

1.”Sukasi ratu” arba „Švaistika“- dienos naujienų, dienos aktualijų laida, informacinė laida su karštomis dienos naujienomis. Kodėl „švaistika“? Gražus tas simbolis, galiausiai iššvaistantis bėdas ir negandas lauk, nieko bendra neturintis su nacizmu.

2.”Gyvenimo būdas”. Gal tai būtų panaši laida į jau esančias, pavyzdžiui, „stilių”. Tačiau mes orientuosimės į nuostabius žmones, gyvenančius ir dirbančius čia, tarp mūsų, Lietuvoje. Visiškai suprantama, kad įdomu pamatyti Prancūzijos vynuogynus ar turtingai ir prasmingai gyvenančius žmones, bet tokių ir daug geresnių mes turim čia pat, Lietuvoje, ir ne tik sostinėje, bet ir provincijoje.

3.”Mes – Baltai”. Tai būtų laida apie mus, kurie gyvename šiandien. Mes susiduriame su ekonominės krizės padariniais, žaibiškų technologijų privalumais, o tuo pačiu – ir neigiama įtaka mūsų gyvenimui.

4.”Kitas požiūris”. Begalės nuostabių ir sveikų minčių, kurios šiai dienai nesutampa su oficialiai skelbiamomis tiesomis. Tačiau jei jos nepropaguoja smurto ir kitokių negerovių, jos turi teisę gyventi ir būti išgirstos. Dažnai iš pačių keisčiausių idėjų išsirutulioja nuostabios gyvenimo tiesos.

5.”Bendraamžiai”. Tai laida jaunimui, kuris yra mūsų ateitis. Manome, tokią laidą turėtu vesti 14-15 metų amžiaus kūrybingas jaunimas, tokio pas mus daug. Nėra jokios paslapties, kad paugliai didelę laiko dalį leidžia prie kompiuterių ir mūsų TV juos ne tik vienys, bet ir burs prasmingai veiklai. Tai – jų tarpusavio santykių problemos, patarimai, santykiai mokykloje bei šeimoje, o galiausiai – ir jaunuolių meilės išgyvenimai.

6.”Dvasinės vertybės”. Jau sutarta su Jonu Trinkūnu, kuris vadovaus savaitinei laidai apie mūsų senąjį tikėjimą, prigimtines mūsų vertybes.

7.”Praeitis iš arčiau”. Laida apie mūsų istoriją. Daugelis mūsų istorijos puslapių iki šiol nutylimi iškreiptai, viešojoje erdvėje leidžiama pasisakyti tik keliems angažuotiems istorikams, kitus paliekant nuošalyje. Šitaip neturėtų būti.

8.”Meilės paslaptys”. Per skubėjimą, gyvenimo tempą mes pamirštame tikrąją meilę, dažnas iš mūsų meilę jau įsivaizduoja tarsi dviejų žmonių ekonominį sandėrį.

9.”Lietuvos turtai”. Tai – pasakojimai apie nuostabiausius mūsų šalies kampelius, papročius, tradicijas, šventes. Manau, tikrai daug kuo galime didžiuotis.

10.”Pikantiška”. Čia gal tiktų ir pavadinimas “Pro rakto skylutę” ar “Visiškai slaptai”. Manau, tokia laida su savo egzotiškais prieskoniais turės savą auditoriją.

11.”Saulužio ratai”. Tai būtų aida apie meną, architektūrą, dizainą, poeziją, muziką.

12.”Amatai”. Pasakojimai apie mūsų amatus. Tai – kalvystė, keramika, galiausiai – duonos kepimas ir audimas. Mes tiek turime tiek daug amatų, kad tikrai miela į juos bus pažvelgti iš arčiau.

13.”Gyvenimo kelias” Daugybė žmonių, tiek jaunų, tiek ir vyresniojo amžiaus, ieško savojo gyvenimo kelio. Kartais tos paieškos – lengvos, o kartais – labai sunkios.

14.”Ąžuolas”. Laida apie sveiką žmogų.

15.”Gurmanai”. Laida apie kulinariją, valgius, papročius ir tradicijas, kurias mes pamiršome, eidami globalizacijos link.

16.”Anapus barikadų”. Politinė apžvalga.

17.”Atgal į ateitį”. Kokia gi ta Lietuva ir kas jos laukia ateityje? Sprendimai ir siūlymai.

18.”Voratinklis”. Niekam nėra paslaptis, kad šios dienos televizija ir spauda yra tendencinga, korumpuota bei atstovaujanti įvairius įvairių grupių interesus. Mes pasistengsime objektyviai atskleisti politinius užkulisius, tendencigą šmeižtą.

19.”Aš”. Laida mažiausiam žiūrovui, kuris jau naudoja kompiuterį, tačiau TV laidose mato smurto pilnus vaikiškus filmus. Tai – pasakos ir nuotaikingi filmukai, kurie egzistuoja, tačiau kuriuos nustūmė komercinis šlamštas.

20.”Gyvenu čia”. Daugybė gerų ir nuostabių žmonių pasitraukė iš mūsų krašto, nes jautėsi nereikalingi, nes jie nematė prasmės ir galimybių gyventi savo krašte.

21.”Tiesioginė transliacija”. Tai – operatyvi laida iš įvykio vietos. Žiūrovas galės ne tik stebėti laidą, bet ir pateikti klausimą bei sulaukti atsakymo.

Taigi čia pateikiame tik preliminarų startinį programų tinklelį, kuris, žinoma, kis atsižvelgiant į norus bei pageidavimus, viltis bei lūkesčius.

Komanda tikisi sulaukti bendraminčių, kurie norėtų dirbti mūsų komandoje. Šiuo metu tikimės kiekvieną dieną pateikti bent po tris išvardintas laidas, kurias žiūrovas galės matyti jam patogiu metu, blogiausiu atveju jas ras archyve. Mūsū komanda ieško vieno ar kelių globėjų bendram projektui ar atskiros rubrikos globėjo.

Šiandien dauguma mūsų skundžiasi, kad neturi ką žiūrėti per televiziją. Nenusiminkite. Mes patys galim nuspręsti, ką norime ir ko nenorime matyti ekranuose. Mums padės internetinė TV.

Pagarbiai,

Saulius NOVIKAS

www.sarmatija.lt administratorius

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.