Iš Vokietijos įsigytos haubicos bus atnaujinamos bendradarbiaujant su NATO paramos ir pirkimų agentūra


Spalio 21 d. Liuksemburge NATO paramos ir pirkimų agentūros (angl. NSPA) Sausumos kovinių sistemų programos posėdyje Lietuva buvo priimta į šios grupės savaeigių 155 mm haubicų „PzH2000“ partnerystės projektą.

Tam pritarė visos šiame projekte dalyvaujančios narės: Vokietija, Nyderlandai, Italija, Graikija ir Kroatija.

Posėdyje dalyvavęs Krašto apsaugos ministerijos Ginkluotės ir valdymo sistemų departamento direktorius Artur Plokšto teigia, kad Lietuvos įsitraukimas į Sausumos kovinių sistemų programą padės Lietuvai užtikrinti iš Vokietijos įsigytų savaeigių haubicų atnaujinimą, vadovavimo ir valdymo sistemos įdiegimą ir tai, kad visiškas operacinis pajėgumus būtų pasiektas numatytu laiku.

NATO paramos ir pirkimų agentūros atstovai pabrėžė, kad vertina Lietuvos kariuomenės pastangas stiprinti savo netiesioginės paramos ugnimi pajėgumus, kurie yra vienas svarbiausių šiuolaikinio mūšio aspektų. Dalyvaudama projekte Lietuva galės naudotis visa partnerystės šiame projekte teikiama nauda bei privilegijomis, siekiant ekonomiškai naudingiausių sprendimų, susijusių su savaeigių haubicų „PzH2000“ sistemos aptarnavimu, įsigijimais, priežiūra, personalo mokymu, transportavimu ir kt.

Krašto apsaugos ministerija su Vokietijos gynybos ministerija sutartį dėl savaeigių haubicų „PzH2000“ įsigijimo iš Vokietijos kariuomenės pasirašė šių metų rugsėjo 29 dieną. Pagal ją Lietuvos kariuomenė gaus 21-ą 155 mm kalibro savaeigę haubicą. Iš jų 16 bus skirta kovinėms užduotims vykdyti, po vieną pritaikyta šaudymo ir vairavimo treniruotėms, o trys bus skirtos atsarginėms dalims. Lietuvos kariuomenė iš Vokietijos taip pat gaus 26 šarvuotas vadovavimo mašinas M577 V2 ir šešis evakuacinius tankus BPZ2.

Planuojama, kad pirmosios haubicos Lietuvos kariuomenę pasieks jau 2016 metais. Likusias priemones tikimasi gauti iki 2019 metų.

NATO paramos ir pirkimų agentūros Sausumos kovinių sistemų programos savaeigių 155 mm haubicų „PzH2000“ partnerystės projektas apima šiuos klausimus: teikimą, įsigijimą, techninę priežiūrą, technines/ inžinerines paslaugas, transportavimą, personalo apmokymą ir aptarnavimą vietoje, kt.

Daugiau apie NATO paramos ir pirkimų agentūrą: http://www.nspa.nato.int/en/organization/Logistics/WSES/pzh2000.htm

Informacijos šaltinis – portalas kam.lt

Vokietijos gynybos ministerijos nuotrauka

2015.10.27; 09:31

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *